O alergiach na produkty higieniczne i nie tylko

http://www.pinterest.com/pin/392728029975985944/
http://www.pinterest.com/pin/392728029975985944/

Najwięcej alergii związanych z produktami higienicznymi i tkaninami występuje u dzieci i noworodków. Dorosłe osoby z czasem przyzwyczajają się i nie mają problemu z ciuchami „mieszanymi”. Najlepiej wybierać te z bawełny lub tkanin posiadających srebrną nitkę. Wełna w tym przypadku również odpada podobnie jak bardzo ciasne ubrania ściśle przylegające do skóry. Nie mniejszy problem stanowią same detergenty i środki myjące. O tych naturalnych czy hipoalergicznych praktycznie się nie mówi. Dopiero gdy małe dziecko posiada taki problem szukamy rozwiązania w postaci lepszego proszku czy płynu.

Hipoalergiczne produkty do prania

Zarówno osoby dorosłe uczulone na działanie detergentów jak i dzieci mogą całkowicie uwolnić się od komercyjnych proszków na rzecz przyjaznych środków. Trzeba tylko dobrze poszukać. Co takiego posiada a czego nie ma proszek bądź płyn hipoalergiczny do prania? Przede wszystkim nie ma w nim enzymów i barwników tak chętnie dodawanych do wszystkich artykułów higienicznych. Zapachy są neutralne bądź naturalne a nie chemiczne. Receptura takiego proszku musi przejść kontrolę instytutu matki i dziecka co już samo przez się mówi, że produkt jest przyjazny maluchom. Produkty hipoalergiczne polecane są także przy atopowym zapaleniu skóry, które może mieć wiele przyczyn zarówno u dziecka jak i u osoby dorosłej. Zazwyczaj gdy dziecko przejawia alergię na proszek rodzic myśli, że jest to spowodowane pokarmem lub na przykład jakąś nową zabawką. Często problem leży gdzie indziej. Dlatego warto stosować metodę prób i błędów eliminując także alergeny występujące w produktach piorących.

Mieszkanie przyjazne alergikom

Chciałbym wspomnieć także o bardzo prostych zmianach w mieszkaniu, w którym alergeny takie jak kurz i inne pyłki stanowią codzienny kłopot. Im więcej rzeczy, na których osiada kurz tym gorzej dla alergika. Proste zmiany zasłon i firanek na rolety. Dywany chowamy do szafy i zostawiamy gołe panele, które nie wzburzają kurzu. Wszystkie książki, płyty i małe elementy powinny znajdować się w szafkach za szkłem. A ściany najlepiej malować hipoalergicznymi farbami zamiast tapetować. Te wszystkie zmiany polecane są przede wszystkim alergikom, którzy są naprawdę podatni na swoje alergeny. W taki sposób warto również urządzań pokój dla dziecka, które w pierwszych miesiącach i latach życia może objawiać różne problemy uczuleniowe. Chroniąc je od samego początku można zyskać na jego zdrowiu w przyszłości.

Więcej informacji na temat alergii wraz z radami dla młodych rodziców znajdziecie tutaj: http://www.lovela.pl/

Pin It

One thought on “O alergiach na produkty higieniczne i nie tylko

  1. Pingback: Pianino

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.