Bezpieczny i wygodny nowy Ford Focus

Zatłoczone, kręte uliczki, postój w gigantycznych korkach w godzinach szczytu, ruchliwe drogi ekspresowe i autostrady, wąskie miejsca parkingowe lub ich brak, niespodziewane przeszkody sprawiają, że jazda samochodem, zwłaszcza po mieście coraz częściej stanowi dla kierowcy nie lada wyzwanie. Tymczasem na rynku motoryzacyjnym pojawił się nowy Ford Focus, wyposażony w szereg innowacyjnych rozwiązań i technologii, dzięki którym zarówno jazda po mieście, jak i dalsza podróż jest bezpieczna i przyjemna.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Projektanci nowego Forda Focusa stawiają przede wszystkim na bezpieczeństwo nie tylko kierowcy i jego pasażerów, ale również pozostałych uczestników ruchu drogowego. Auto posiada zaawansowane systemy wspomagające kierowcę: dwie kamery, trzy radary i aż dwanaście czujników ultradźwiękowych, które wspólnie monitorują obszar wokół pojazdu i skanują drogę przed samochodem. Zaawansowana struktura karoserii oraz klatka bezpieczeństwa wykonana ze stali o wysokim stopniu wytrzymałości skutecznie chronią pasażerów w razie wypadku. Nowy Ford Focus został wyposażony między innymi w następujące rozwiązania:

  • system Pre-Collision Assist z funkcją wykrywania pieszych;
  • Active Braking uruchamiający się przy prędkościach powyżej 50 km/h;
  • Elektroniczny System stabilizacji toru jazdy (ESC);
  • system Cross-traffic Alert;
  • system monitorowania ciśnienia w oponach.

Nowy Ford Focus otrzymał pięć gwiazdek w testach bezpieczeństwa przeprowadzanych przez Euro NCAP.

www.motofakty.pl

Komfort jazdy

Proste linie, elegancki i wyrafinowany styl sprawiają, że nowy Ford Focus wyróżnia się wśród samochodów swojej klasy nie tylko innowacyjnymi i awansowanymi rozwiązaniami technologicznymi, ale również designem i przestrzenią, gwarantującymi komfortową i wygodną podróż. Pojazd został wyposażony w wbudowany modem FordPass Connect, który w połączeniu z aplikacją FordPass zapewnia wiele usług powiązanych usług dostępnych w aucie i za pośrednictwem smartfonu (m. in. Live Traffic, samochodowy punkt WiFi czy możliwość połączenia ze służbami ratowniczymi w systemie e-Call).

www.auto-swiat.pl
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.