29 marca 2024
park

źródło: https://pixabay.com/

W męskiej szafce na buty nie uwzględnia się jesieni jako pory dla oddzielnej pary butów. Po ciepłych wakacjach i chodzeniu w adidasach, aż do końca listopada, przychodzi zima i czas założenia cieplejszego obuwia, które chroni przed śniegiem. Większość facetów orientuje się dopiero po 25-28 roku życia, że czas zainwestować w obuwie na jesień i wiosnę. Jakie powinny być to buty i ile maksymalnie warto na nie wydać?

Podeszwa solidna jak w zimę

podeszwa
źródło: https://pixabay.com/

Buty sportowe mają świetną podeszwę przystosowaną do zmiennego ciężaru, który wywołujemy bieganiem lub treningiem z obciążeniem. Jeśli chodzi o wodę, nie są szczytem w ochronie przed przemakaniem. Właściwie wiele adidasów cierpi na syndrom pękania w warunkach innych niż suche podłoże. Wybierając buty jesienne, należy zwrócić uwagę na grubość podeszwy i jej materiał. Guma jest uniwersalnym i bardzo wytrzymałym tworzywem, które można polecić na jesienne deszczowe dni. Podeszwa nie musi być wyszywana jak w eleganckich butach do ślubu. Ważne by była solidna i wygodna. Nie radzę kupować butów z plastikowym spodem. Chodząc po bruku i kostce, wydajemy dźwięki jakbyśmy szli w kobiecych szpilkach.

Klasyczne czy trekkingowe

W momencie, gdy czujemy, że nasze buty sportowe zaczynają przemakać i jest nam w nich chłodno, pierwszy raz myślimy o zmianie. Im młodszy mężczyzna, tym mniejsze pole widzenia na klasyczne obuwie. Skoro pół roku chodzi w sportowych najkach to nie wypada zmieniać stylu. Trekkingowe buty przeznaczone przede wszystkim do aktywności fizycznej w postaci chodzenia po górach i trudnym terenie są często wybierane na buty na jesień przez mężczyznę do 30 roku życia. Cena prawie taka sama jak klasyczne a z wyglądu kompletnie nie pasują do skórzanej czy zamszowej kurtki oraz jeansów. Sznurowane botki to wybór każdego faceta. Żadne tenisówki czy inne trekkingowe buty spacerowe.

Materiał skóropodobny

buty
źródło: https://pixabay.com/

Buty z prawdziwej skóry kosztują, a my nie chcemy wydać dużej kasy na sezonowe botki? Materiał, jakim jest ekoskóra wytrzyma tyle, w jakim stopniu pozwoli nasz rozsądek. Właściwie nie straszna mu woda i błoto. Przy regularnym pastowaniu i czyszczeniu 2-3 sezony będą dla niego minimalnym czasem dobrej prezentacji wizualnej. Eko skóra jest trudna do odróżnienia z daleka, dlatego produkuje się ją masowo. Dobrej jakości sztuczny materiał świetnie imituje prawdziwy i jest prawie tak samo wytrzymały. Do tego nigdy nie wychodzi z mody.

Dodaj komentarz