dłonie

Czas na pracę i hobby – właściwe proporcje

Nie jest odkryciem, że robienie w ciągu dnia przyjemnych rzeczy sprawia, że żyje nam się lepiej. Chociaż nie zawsze nasze zdrowie jest dzięki temu lepsze. Poświęcając się hobby powinniśmy pamiętać również o obowiązkach. Szczęśliwe życie według ankietowanych, to takie w którym spełniamy się w wielu rolach. A dotyczą one również pracy, rodziny oraz relacji społecznych z przyjaciółmi.

Ile czasu na rozrywkę i pasję?

Doba ma 24 godziny spośród, których musimy znaleźć przynajmniej 7 godzin na sen. Tak 7 godzin to idealna liczba niezależnie od tego czy macie 20 czy 60 lat. Ta ilość snu wydaje się uniwersalna pod warunkiem, że jest głęboki i nieprzerywany. Tym samym zostaje nam 17 godzin na rozdysponowanie. Zacznijmy do naszej pasji, która jest nawet ważniejsza niż praca ze względu na oddziaływanie na komfort naszego życia i radość z przebywania na tym świecie. Na rozrywkę i hobby powinniśmy odłożyć sobie minimum 1 godzinę dziennie. Idealnym czasem będą 2 godziny ponieważ w tym czasie możemy wybrać kilka różnych form spędzania czasu. W ciągu godziny obejrzymy serial. A kolejną przegramy na konsoli, PC lub w piłkę z kolegami na hali.

kołowrotek
źródło: https://pixabay.com/pl/

Stałe godziny stałej pracy

Bez zaskoczeń możemy przyjąć, że 8 godzin to idealny czas pracy, gdy jesteśmy zatrudnieniu w czyjejś firmie. Gdy prowadzimy własny biznes 10 godzin również będzie w sam raz. Sumując już 7 godzin snu 8 godzin pracy i 2 godziny rozrywki zostaje nam 7 godzin czasu, który wykorzystamy na rzeczy takie jak rodzina, rozwój osobisty i obowiązki domowe.

Gotowanie, dzieci i transport

Żeby zająć się porządnie domem wprawiony człowiek potrzebuje nie więcej niż 2 godziny. Przy pięciu godzinach pozostałego czasu trzeba zająć się dziećmi i żoną. Single mają dużo łatwiej. W ciągu 2 godzin można zarówno zająć się domem jak i ugotować kilka posiłków na dany dzień i następne 24 godziny. Pozostają nam aż 4-5 godzin wolnych. Ten czas warto przeznaczyć na rozwój osobisty. Przy 10 godzinach pracy mamy tylko 3 godziny nadwyżki. Ale pamiętajmy o jednej rzeczy. Przemieszczanie się również kosztuje czas. Niektórzy codziennie spędzają ponad godzinę w supermarketach i w trasie na zakupy. Nie uważajmy, że to czas stracony. Możemy poświęcić go na czytanie książki, słuchanie audiobooka, rozwój osobisty lub nawet rozrywkę jeżeli jedziemy autobusem lub pociągiem.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.