Internetowe fora zielarskie – tajemnice zdrowia

Na pewno spotkaliście się z przypadkiem choroby, która stanowiła zagadkę dla medycyny lub okazała się niemożliwa do całkowitego wyleczenia. Ludzi szukających pomocy z przeróżnymi przypadłościami na forach internetowych przybywa. Lekarze nie zdołali im pomóc, dlatego na własną rękę zaczęli szukać sposobów na wyzdrowienie. Jednym z miejsc, które gromadzi takie osoby, są fora zielarskie. Tamtejsi amatorzy zielarstwa oraz doświadczeni „alchemicy” tworzą mikstury wspomagające leczenie na podstawie naturalnych składników występujących w Polsce.

rośliny
źródło: https://pixabay.com/

Nie wiem, jak środowisko lekarzy odnosi się do skuteczności terapii opartych o zioła. Wiele leków homeopatycznych oraz podstawowych zaleceń w leczeniu chorób sezonowych opiera się na ziołach. Rośliny posiadające w sobie substancję czynną, zwaną lekiem mają swoje ograniczenia i zalecenia względem łączenia z farmaceutykami i innymi gatunkami ziół. Fitoterapia będąca działem farmakologii pozostaje w hibernacji, ponieważ rzadko zdarza się, by lekarz przypisał pacjentowi taką metodę leczenia. Fora internetowe poświęcone ziołolecznictwu parte są nalewki i preparaty stosowane na skórę. Spotkałem się z kilkoma przypadkami wyleczeń przypadłości skóry oraz zredukowaniu negatywnych skutków boreliozy w oparciu, o rady z internetowych forów zielarskich. Tamtejsi guru to osoby bez wykształcenia medycznego, chociaż zdarzają się studenci medycyny, którzy poświęcili się fitoterapii.

lek
źródło: https://pixabay.com/

Bolączką for o tematyce zielarskiej i ich działaniu na rzecz promocji zdrowia oraz wspomagania leczenia chorób, jest brak uznania ze strony lekarzy pierwszego kontaktu. Środowiska medyczne uznają rośliny lecznicze za element medycyny alternatywnej, a przecież ponad połowa z nich jest składnikiem leków aptecznych. Istnieje jeszcze dylemat dotyczący doświadczenia internetowych zielarzy oraz możliwych negatywnych skutków zdrowotnych, po zastosowaniu ich porad. Wątpliwości towarzyszą nawet podczas przyjmowania antybiotyków, które potrafią wyrządzić w jelitach niemałe szkody. Zioła są znacznie bezpieczniejsze, chociaż nie można uznać ich za niezastąpiony lek na wszystkie choroby.

Pin It

RelatedPost

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.