Miejsca, które trzeba zobaczyć w USA

Stany Zjednoczone kojarzą się głównie z wielkimi, ruchliwymi i zatłoczonymi miastami, szklanymi biurowcami, których szczyty giną w chmurach, a także imponującą Statuą Wolności. Tymczasem Ameryka zachwyca i zaskakuje również wspaniałymi pomnikami przyrody, kanionami, rozległymi jeziorami o niezwykłej barwie wody oraz ogromnymi przestrzeniami.

Kanion Antyolpy

Kanion Antylopy (zwany Kanionem Korkociągu), znajdujący się obok miasteczka Page w stanie Arizona, należy do jednych z najbardziej malowniczych i najchętniej fotografowanych miejsc w Stanach Zjednoczonych. Każdego roku odwiedza je setki turystów. Pionowe oraz poziome żłobienia w odcieniach koloru czerwonego, różowego i pomarańczowego powstały w wyniku tzw. błyskawicznych powodzi. To podczas nich, woda przez wiele milionów lat wyrzeźbiła w piaskowcu pejzaże zapierające dech w piersiach.

Kanion Antylopy jest chętnie odwiedzanym miejscem przede wszystkim ze względu na łatwą dostępność (nie trzeba pokonywać czy zmieniać kolejnych poziomów), a także ze względu na zachwycające promienie słoneczne wpadające przez szczeliny z górnych części kanionu.

Park Narodowy Sekwoi

Park Narodowy Sekwoi, położony wzdłuż południowego łańcucha gór Sierra Nevada w stanie Kalifornia, rozciąga się na powierzchni ponad 1635 kilometrów kwadratowych. Stanowi obecnie drugi najstarszy park w Stanach Zjednoczonych. Powstał bowiem w 1890 roku w celu zapobiegania masowej wycince drzew.

Swoją popularność Park Narodowy Sekwoi zawdzięcza przede wszystkim niezwykłym drzewom, określanych jako mamutowce olbrzymie, wśród których znajduje się jedno z największych drzew na świecie: Drzewo Generała Shermana, rosnące w Lesie Olbrzymów.

Jaskinie w lodowcu Mendenhall

Lodowe Jaskinie w lodowcu Mendenhall, znajdujące się w Juneau w stanie Alaska, należą do trudno dostępnych miejsc. Przez kilkumetrowe warstwy lody do środka przebija się światło, tworzące niebieską, zachwycającą poświatę.

www.pazola.com

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.