Najlepsze miejsca na grzybobranie

W polskich lasach rozpoczął się właśnie sezon na grzybobranie, które z pewnością wielu osobom dostarczy wielu wrażeń, zwłaszcza, gdy w danym miejscu nie ma tłumu innych grzybiarzy. Wciąż jeszcze istnieje wiele miejsc, gdzie w ciszy i spokoju można szukać dorodnych prawdziwków, maślaków czy kurek.

Bory Tucholskie

Bory Tucholskie, a w szczególności okolice wsi Krzywogoniec zwanej również “Wioską Grzybową”, stanowi prawdziwy raj dla grzybiarzy. Na terenie lasów sosnowych rośnie ponad tysiąc (!) gatunków różnorodnych, okazałych grzybów: borowików, koźlarzy, miodówek, rydzy i wielu innych.

www.timetour.pl

Dolina środkowego Dunaju

Mokre lasy, rozpościerające się wśród malowniczych dolin Dunajca, tworzą idealne warunki dla wzrostu i rozwoju grzybów. Największe skupiska znajdują się w okolicach: Dębicy, Dąbrowy Tarnowskiej, Ciężkowic, Jastrzębiej oraz Tuchowa.

www.podroze.onet.pl

Roztocze

Lasy wokół Tanwii na Roztoczu pełne są grzybów, a zwłaszcza dorodnych podgrzybków, maślaków, opieniek, rydzy i kurek. Warto odwiedzić przede wszystkim okolice Zwierzyńca i Krasnobrodu.

www.styl.pl

Połonina Caryńska i Wetlińska

Prawdziwy wysyp grzybów natomiast w okresie jesiennym następuje w lasach położonych przy Połoninie Caryńskiej i Wetlińskiej w dzikich jeszcze Bieszczadach, szczególnie w okolicy takich miejscowości jak Wetlina, Zatwarnica, Dwernik, Otryt, Cisna czy Smolnik.

www.wbieszczadzie.wordpress.com

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.