Nowoczesny Ford Ka Plus

Niewielki, ale zwinny oraz wyposażony w szereg nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań nowy Ford Ka, który po raz pierwszy pojawił się się na polskim rynku motoryzacyjnym w 2016 roku, przeszedł gruntowny lifting. Samochód zaskakuje przede wszystkim stylową sylwetką i wnętrzem.

Ekonomiczny silnik

Nowy Ford Ka został przede wszystkim wyposażony w udoskonalony, ekonomiczny trzycylindrowy silnik benzynowy Ti-VCT o pojemności 1,2 l. Silnik dostępny jest w dwóch podstawowych wersjach o mocy: 70 KM lub 85 KM, które spełniają normy emisji spalin Euro 6.2 i zapewniają niskie zużycie paliwa. Producent oferuje dodatkowo silnik wysokoprężny o mocy 95 KM, który jeszcze do niedawna nie był dostępny w Polsce. Silniki zostały połączone z nową pięciobiegową manualną skrzynią biegów.

www.wprost.pl

Ford Ka – podstawowe wyposażenie

Nowy Ford Ka w podstawowej wersji posiada szereg zaawansowanych systemów i funkcjonalnych rozwiązań, które zapewniają bezpieczeństwo oraz sprawiają, że każda podróż staje się prawdziwą przyjemnością:

 • elektryczne sterowane podgrzewane przednie szyby Quicklear i zewnętrzne, podgrzewane lusterka;
 • światła przeciwmgielne;
 • wycieraczki z czujnikiem deszczu, które uruchamiają się po wykryciu pierwszych kropli deszczu na szybie i dostosowują swoją prędkość do aktualnych warunków pogodowych;
 • centralny zamek, fotel kierowcy z ustawieniem wysokości, sześć poduszek powietrznych, zderzaki i klamki w kolorze nadwozia;
 • automatyczne reflektory;
 • asystent ruszania;
 • elektryczny system kontroli stabilności;
 • system monitorowania ciśnienia w oponach;
 • ogranicznik prędkości;
 • system Ford Easy-Fuel (tankowanie bez możliwości popełnienia błędu);
 • zaawansowany system Ford SYNC umożliwiający kierowcy sterowanie systemem audio i podłączonymi smartfonami za pośrednictwem poleceń głosowych.

Dodatkowo nowy Ford Ka posiada bezkluczykowy system uruchamiania samochodu, który rozpoznaje obecność indywidualnego kluczyka. Wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła i wcisnąć przycisk rozrusznika. Sterowana elektronicznie klimatyzacja (EATC) umożliwia natomiast precyzyjne ustawienie temperatury wewnątrz auta i utrzymanie jej, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom układu klimatyzacji. W wersji Trend plus dostępne są między innymi: tempomat i skórzana kierownica, czujniki parkowania z tyłu, aluminiowe piętnastocalowe felgi czy pakiet Driver Assistance.

https://autokult.pl

Nowy Ford Ka szybko zyskał pozytywną opinię wśród kierowców, którzy swoim zdaniem dzielą się chętnie nie tylko wśród znajomych, ale również na ford ka forum.

 

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.