Nowy dom za granicą z legalnym biurem pracy

Dobre zarobki zapewniają wyższy status społeczny i kuszą młodych ludzi, którzy nie mają wiele do stracenia, by wyjechać za granicę. Zachód Europy nie zamknął się na specjalistów z naszej części starego kontynentu. Nawet pracownik fizyczny może znaleźć stałe zatrudnienie w Holandii, Austrii czy w Niemczech. Perspektywa takiego życia jest szybko niwelowana przez strach o problemy z nauką języka oszustwem ze strony pracodawcy lub biura pracy. Czy można jeszcze liczyć na uczciwość i nowe życie zawodowe na zachodzie?

Szansy upatruj w tych zawodach

pracy
źródło: http://foter.com/

Z infografik promujących pracę za granicą i gromadzących informacje o rynku pracy z pięciu głównych krajów chętnie zatrudniających obcokrajowców, dowiadujemy się kilku interesujących rzeczy. Zarobki oferowane w Holandii, Niemczech oraz Wlk. Brytanii są na stałym podobnym poziomie. Jedynie Irlandia podniosła płace zagranicznym pracownikom, co wiąże się z droższym życiem. Ceny mieszkań oraz wyżywienie jest tam najdroższe. Znacznie taniej wychodzi życie w Holandii. Wśród tamtejszych firm dominuje trend w zatrudnianiu specjalistów budowlanych. Wśród zawodów z tego segmentu należy wyróżnić murarza, brukarza, blacharza i stolarza. Inżynierowie budowy oraz operatorzy maszyn są obsadzeni przez Holendrów, którzy celują przede wszystkim w pracę niefizyczną. Stąd niedobór pracowników wykonujących pracę fizyczną, która nomen omen stawia przed aplikantem wymogi doświadczenia w zawodzie. Więcej ofert pracy za granicą możecie znaleźć pod tym adresem – http://jobxion.pl

Płaca minimalna a miesięczny koszt życia

pieniądze
źródło: http://foter.com/

Życie w innych krajach Unii Europejskiej ma różną cenę. Najdroższe mieszkania wynajmiecie w Irlandii oraz Francji. Będą to kawalerki jednopokojowe o średnim metrażu 24 m2. Rachunki miesięczne w Niemczech oraz Irlandii przekraczają naszą średnią znacznie. Jedynie Francja wypada tutaj lepiej. Natomiast wyżywienie w kraju Napoleona kosztuje najmniej ze wszystkich dostępnych kierunków zawodowych Europy Zachodniej. Nie wspomniałem o Holandii, która łamie wszystkie średnie i oferuje najlepsze warunki mieszkaniowe wraz z opłatami i zakupem produktów spożywczych. Stąd duże zainteresowanie Polaków wyjazdem właśnie do tej części starego kontynentu, która leży stosunkowo blisko i daje możliwość komfortowego dojazdu transportem samochodowym zamiast droższego lotu samolotem. Biorąc pod uwagę płacę minimalną, Polak pracujący w Holandii może zaoszczędzić sobie nawet 500-600 euro miesięcznie. Natomiast średnie zarobki pozwalają uzyskiwać 3-4-krotnie wyższe oszczędności.

To wszystko brzmi kolorowo i realnie pod warunkiem dobrego zaplecza, które powinno stanowić biuro pracy. Od niego zaczyna się podpisanie umowy, zakwaterowanie oraz podróż. Urzędy pracy współpracują z legalnymi biurami pracy i agencjami pośredniczącymi oferującymi zatrudnienie na terenie Europy. Oprócz tego można znaleźć je w internecie i samemu sprawdzić jego wiarygodność. Wystarczy wejść na stronę www Systemu Teleinformatycznej Obsługi Rejestrów PSZ.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.