Pokonaj kaszel domowymi sposobami

Zmienna, kapryśna pogoda, przebywanie w dużych skupiskach ludzi oraz w przegrzanych, niewietrzonych pomieszczeniach, dieta uboga w witaminy i minerały sprawiają, że w ostatnich tygodniach znacznie wzrosła liczba zachorowań na grypę.

W okresie choroby szczególnie uciążliwy może okazać się suchy kaszel, który uniemożliwia chociażby spokojny sen. Warto skorzystać ze sprawdzonych, skutecznych domowych sposobów.

 

Nawilżanie

Kaszel nasila się przede wszystkim w suchych i ciepłych pomieszczeniach, dlatego warto regularnie nawilżać powietrze, używając gotowego urządzenia nawilżającego lub poprzez rozłożenie wilgotnych ręczników na kaloryferach.

www.m.poradnikzdrowie.pl

Inhalacje

W walce z  kaszlem doskonale sprawdzają się w pełni bezpieczne inhalacje, które można przeprowadzić z wykorzystaniem zarówno gotowych środków (dostępnych w każdej aptece) jak i środków naturalnych (np. z naparów ziołowych, olejków eterycznych).

www.zamiastl4.pl

Bańki

Stawianie baniek pozytywnie wpływa natomiast na pracę układu odpornościowego, mobilizując organizm do skutecznej w walki z wirusami i bakteriami.

www.livingnatural.pl

Inne domowe sposoby na kaszel

Ogromną popularnością cieszą się również domowe sposoby na kaszel takie jak: herbatka z lipy, czosnek (o działaniu antybakteryjnym), gorący rosół, mleko z miodem lub z czosnkiem i masłem czy płukanie gardła naparem z szałwii.

 

 

 

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.