Zdrowy sen w ciąży - lepszy poranek dla obojga!

Zdrowe spanie w ciąży jest błogosławieństwem – dla obojga rodziców!

Pierwsza, czasem długo wyczekiwana ciąża, sprawia, że pojawia się wiele pytań. Co robić, jak się zachować i co nie zaszkodzi dziecku? Takie pytania rodzą się w głowach nie tylko matek, ale także i ojców. I odpowiedzi na nie poznaje się dopiero wtedy, kiedy pojawiają się problemy. Coś tak oczywistego, jak sen, może być takim problemem – i to nie tylko dla kobiety. Niestety, czasem można się o tym bardzo boleśnie przekonać.

Spanie w ciąży – problem nie tylko u kobiet

Spanie oraz odpoczynek to wyjątkowo ważne rzeczy. Nie tylko w chwili, kiedy nasza partnerka jest w ciąży. Nie da się jednak ukryć, że chcąc się odpowiednio zaopiekować partnerką, czasem trzeba się poświęcić. I w sytuacji, kiedy ma pojawić się dziecko, wielu mężczyzn zrobi wszystko, by choć trochę ułatwić ten czas kobiecie. Pomoc w różnego rodzaju obowiązkach czy w pracy to jedno, co można zrobić, ale warto także wiedzieć, że w nocy, kiedy powinno się spać, czasem może się to ciężarnej nie udać.

Pierwsza ciąża to wyjątkowo stresująca rzecz, a szczególnie dla osób młodych. Każde poruszenie się dziecka jest wydarzeniem, ale też czymś, co może powodować ogromny stres. Z tego powodu bardzo łatwo o bezsenność, która po kilku nocach może doprowadzić do poważnych problemów. Pojawia się oczywiście zmęczenie, a do tego dochodzi rozdrażnienie, a od tego tylko mały krok do kłótni. Jeżeli partnerka także ma kłopoty z zaśnięciem, tragedia gotowa. Nie da się tego zignorować i liczyć, że problem ze snem po prostu minie. I ostatnie, co powinno się robić w takiej sytuacji, to uciekać od problemów do innego pokoju. Jeżeli twoja partnerka ma kłopoty z zaśnięciem, to robisz wszystko, by jej ulżyć. Nawet w sytuacji, kiedy ty też nie będziesz mógł spać.

Wygodne pozycje do snu dla ciężarnych

Przy pierwszym dziecku nauczyłem się tego, że w ciąży nawet niewielkie rzeczy mają ogromne znacznie. Zbyt twarde poduszki czy zbyt mało świeżego powietrza w pokoju. To rzeczy, które można łatwo i szybko zmienić, ale wybór odpowiedniej pozycji do spania w ciąży, to już zupełnie inna sprawa. No bo, czy spanie w ciąży na brzuchu jest bezpieczne? Przeczytałem chyba wszystkie możliwe poradniki na ten temat i ponoć w pierwszym trymestrze nie ma ku temu przeciwskazań. To ulubiona pozycja mojej żony, więc musieliśmy toczyć zażarte dyskusje o tym, żeby w kolejnych miesiącach spróbowała ułożyć się do snu inaczej.

Próbowała pozycji na plecach, ale to jej nie opowiadało, więc ciągle się wierciła. To sprawiało, że ja także nie mogłem zasnąć. Wierciliśmy się więc razem do czasu, aż udało mi się ją przekonać, by spróbowała ułożyć się na boku. Ciąża przebiegała bez problemów, więc lekarz także nie miał ku temu żadnych przeciwwskazań. Czy problem z zaśnięciem zniknął od razu? Nie, ponieważ pierwsze kilka nocy dalej było problematycznych. Pomogło nam… oglądanie seriali w łóżku.

Nasz sposób na spanie w ciąży - netflix & chill!

Żona zapominała o tym, że jest jej trochę niewygodnie, a po chwili już zasypiała. Czy ta metoda zadziała u każdego? Pewnie nie, ale warto spróbować i robić wszystko, by jednak ten sen się pojawił. To sprawia, że wiele spraw znacznie łatwiej się później rozwiązuje. Uwierzcie mi na słowo, bo kiedy pojawi się już pierwsze dziecko, będziecie tęsknić do nocy, gdzie przespaliście chociaż 6 godzin.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.