Sposób na podłogę

Deszczowa pogoda, liczne kałuże na chodniku oraz błoto stanowią nieodłączny element jesiennej aury. Brudne i mokre buty, mimo dokładnego wytarcia przed wejściem do domu lub mieszkania, pozostawiają nieestetyczne plamy, które należy jak najszybciej zlikwidować.

Odpowiednie środki czyszczące

Niestety mycie i czyszczenie zabrudzonej podłogi należy do najbardziej nieprzyjemnych i czasochłonnych czynności, a dla wielu niedoświadczonych mężczyzn często stanowi prawdziwe wyzwanie. Stosowanie niewłaściwego środka czyszczącego przez dłuższy czas może spowodować poważne, często nieodwracalne uszkodzenie nawierzchni, która w efekcie straci swój dotychczasowy urok. Zmorą każdego właściciela domu lub mieszkania są również brzydkie smugi i zacieki widoczne zwłaszcza w słoneczne dni. Podstawowym i najważniejszym kryterium, jakim należy kierować się przy zakupie produktów przeznaczonych do mycia podłóg jest rodzaj i wielkość powierzchni oraz tworzywo z jakiego wykonana została podłoga (drewno, terakota, gres, panele). Podstawowy i niezbędny zestaw do mycia każdej podłogi obejmuje natomiast: odkurzacz lub szufelkę i zmiotkę, uniwersalny mop (na rynku dostępne są między innymi mopy płaskie, sznurkowane, a nawet z końcówką myjącą) oraz specjalny środek do mycia podłogi i środek dezynfekujący. Doskonale sprawdzają się przede wszystkim produkty wykonane z mikrofibry, która charakteryzuje się wytrzymałością oraz dużą chłonnością.

 Duże powierzchnie

W przypadku dużych, rozległych powierzchni (głównie przemysłowych) idealne rozwiązanie stanowią nowoczesne…polerki (czyli profesjonalne maszyny czyszczące), które można zastosować bez względu na rodzaj nawierzchni. Polerki, dostępne zarówno w wersji kablowej jak i bezkablowej), przeznaczone są nie tylko do dokładnego i szybszego czyszczenia podłogi, ale również ich natychmiastowego…osuszania.

Systematyczna pielęgnacja z zastosowaniem dobrej jakości produktów, dokładne czyszczenie oraz odpowiednia konserwacja sprawią, że podłoga pozostanie piękna przez długie lata.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.