Suplementacja magnezu

Magnez, zwany również pierwiastkiem życia, ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie poszczególnych organów i narządów ludzkiego organizmu. Dzienne zapotrzebowanie na magnez zależy przede wszystkim od wieku i płci. Wzrasta natomiast w okresie dojrzewania i intensywnego rozwoju, w ciąży, w czasie karmienia piersią, w podeszłym wieku, a także u osób, które prowadzą aktywny, intensywny tryb życia.

Niedobór magnezu objawy

Systematyczne nadużywanie alkoholu, picie dużej ilości kawy w ciągu dnia, niewłaściwa dieta, przewlekła biegunka, codzienny stres przyczyniają się do znacznego obniżenia poziomu magnezu, co objawia się między innymi: skurczem łydek, kołataniem serca, arytmią, zmęczeniem, znużeniem, rozdrażnieniem, poważnymi problemami z koncentracją czy zaburzeniami snu. Niedobór magnezu może powodować również: choroby serca, powstawanie kamieni nerkowych oraz wypadanie włosów, próchnicę zębów i łamanie paznokci. Ponad to zwiększa reakcje stresowe i ryzyko osteoporozy. Zbyt niski poziom pierwiastka życia zaburza prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu ludzkiego, dlatego tak ważne jest dostarczanie odpowiedniej jego ilości przede wszystkim w pożywieniu.

Jak wybrać suplement magnezu?

Suplementacja magnezu jest niezbędna w sytuacjach zwiększonego zapotrzebowania lub ewentualnie nadmiernej jego utraty. Niestety wybór odpowiedniego preparatu, wbrew pozorom, może okazać się prawdziwym wyzwaniem, ponieważ na współczesnym rynku farmaceutycznym dostępne są dwie podstawowe kategorie: suplementy diety oraz produkty lecznicze. Magnez w postaci leku (produkt leczniczy) przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, zmagających się z dolegliwościami spowodowanymi niedoborem pierwiastka życia. Suplement diety natomiast, z godnie z powszechnie obowiązującymi w Polsce przepisami, stanowi produkt spożywczy, który ma na celu uzupełnienie diety w niezbędne składniki takie jak witamin, minerały czy surowce ziołowe. Przy zakupie konkretnego produktu należy wybierać preparaty jednoskładnikowe zwierające mleczan magnezu i cytrynianin magnez, a także sprawdzić ilość jonów magnezu w jednej tabletce.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.