Uwaga problem – otyłość!

W czasach, gdy panuje moda na zdrową, szczupłą i wysportowaną sylwetkę, paradoksalnie, wzrasta liczba osób zmagających się każdego dnia z kolejnymi, zbędnymi kilogramami. Polacy obecnie znajdują się w niechlubnej czołówce najbardziej otyłych narodów w Europie.

Otyłość – choroba cywilizacyjna

Otyłość należy do najgroźniejszych chorób przewlekłych dwudziestego pierwszego wieku, a leczenie jest niestety skomplikowane, długotrwałe oraz wymaga indywidualnego podejścia do konkretnego pacjenta. Szeroka oferta wysoko przetworzonych produktów bogatych w cukry, niezdrowe tłuszcze, konserwanty czy sztuczne barwniki, chrupków, zabójczych chipsów, stres oraz ograniczona aktywność fizyczna sprawiają, że u większości osób pojawia się nadmiar tkanki tłuszczowej w różnych częściach ciała. Otyłość prowadzi do rozwoju wielu schorzeń( np. cukrzycy typu II, nadciśnienia tętniczego, miażdżycy, podwyższonego cholesterolu), zwyrodnienia stawów. Staje się przyczyną trudności z oddychaniem, bezsenności oraz osłabienia układu odpornościowego.

Zdrowy styl życia

Brak aktywności fizycznej połączony z niewłaściwą dietą w błyskawicznym tempie może doprowadzić nie tylko do poważnych problemów zdrowotnych, ale również zniekształcenia sylwetki w postaci nadmiaru tkanki tłuszczowej. Na początek warto przede wszystkim zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe, oraz styl życia. Głównym źródłem białka powinno być chude mięso, jajka i warzywa. Należy unikać natomiast węglowodanów prostych i produktów zawierających w swoim składzie cukier. Posiłki powinniśmy spożywać o stałych porach dniach, co przyspieszy przemianę materii. Niezwykle istotną rolę odgrywa również sposób przygotowywania poszczególnych posiłków, dlatego warto zainwestować w nowoczesne naczynia (np. philipiak garnki), wykonane z trwałych, wysokiej jakości materiałów, pozwalające zachować drogocenne witaminy i minerały zawarte między innymi w warzywach.innych, doświadczonych osób (np. philipiak opinie). Racjonalna dieta połączona z odpowiednim nawodnieniem organizmu i intensywną aktywnością fizyczną stanowi idealny przepis na walkę z nadwagą czy otyłością.


Wielu osobom, szczególnie nam – mężczyznom, jedzenie sprawia ogromną przyjemność, ale nie zapominajmy, że nie żyjemy wyłącznie po to, aby jeść!

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.