
źródło: https://pixabay.com/
Mężczyzna żyjący w epoce wojen światowych, w czasach chłopów i pańszczyzny, czy nawet wojen plemiennych miał inne nemezis spędzające mu sen z powiek. Inne zagrożenia panowały setki i tysiące lat temu. Dzisiaj strach budzi obraz słabnącej stabilności finansowej i skazanie na społeczne odrzucenie. Wydawałoby się, że to trywialne problemy, które nijak nie mają się do wojen i głodu panującego w średniowieczu oraz na początku czasów nowożytnych. Dawne problemu nas nie dotyczą, a nowe fatum w zadomowiło się w naszej psychice. Oto pięć największych strachów, które przede wszystkim dotykają płeć męską.
1. Utrata pracy i kłopoty ze znalezieniem nowej – to nemezis należy przypisać mężczyznom z pokolenia urodzonego po roku 1960. Większość z tych panów ma pracę, którą wykonuje od kilkudziesięciu lat. Im człowiek starszy, tym trudniej znaleźć mu nowe miejsce dla siebie. Znam ten przypadek na przykładzie mojego ojca.

2. Kłopoty ze zdrowiem – do głównych chorób owianych złą sławą należą wszelkie rodzaje nowotworów i męski problem z erekcją. Nic dziwnego, że boją się ich wszyscy, ponieważ leczenie powyższych przypadków to długi i złożony proces, który wymaga zmiany nawyków żywieniowych i wiąże się z cierpieniem fizycznym oraz psychicznym.

3. Włamanie i kradzież – jesteśmy bardzo przywiązani do rzeczy materialnych. Trudno orzec, czy kobiety bardziej cenią rzeczy, ale na pewno podobnie zareagowałyby na kradzież cennych przedmiotów z mieszkania.

4. Hejt w internecie – przypadki ludzi, którzy z powodu internetowego naśmiewania się przestali wieźć normalne życie lub zatracili je ze względu na osłabienie motywacji i brak zrozumienia jest stanowczo za dużo. Pamiętacie mema z twarzą polskiego policjanta? Tenże bohater internetowych śmieszków bardzo przeżył całą sytuację i rozpoznawalność.

5. Wojna i wojsko – konflikty zbrojne dzieją się nawet blisko polskiej granicy. Aczkolwiek w naszym kraju jest spokojne. Polacy nie znają wojny od dobrych 70 lat i ważne by się to nie zmieniło. Powołanie do wojska budzi strach u młodych ludzi, a to tylko symulacja.
