14 lipca 2024
wieżowiec

źródło: https://pixabay.com/

Mężczyzna żyjący w epoce wojen światowych, w czasach chłopów i pańszczyzny, czy nawet wojen plemiennych miał inne nemezis spędzające mu sen z powiek. Inne zagrożenia panowały setki i tysiące lat temu. Dzisiaj strach budzi obraz słabnącej stabilności finansowej i skazanie na społeczne odrzucenie. Wydawałoby się, że to trywialne problemy, które nijak nie mają się do wojen i głodu panującego w średniowieczu oraz na początku czasów nowożytnych. Dawne problemu nas nie dotyczą, a nowe fatum w zadomowiło się w naszej psychice. Oto pięć największych strachów, które przede wszystkim dotykają płeć męską.

1. Utrata pracy i kłopoty ze znalezieniem nowej – to nemezis należy przypisać mężczyznom z pokolenia urodzonego po roku 1960. Większość z tych panów ma pracę, którą wykonuje od kilkudziesięciu lat. Im człowiek starszy, tym trudniej znaleźć mu nowe miejsce dla siebie. Znam ten przypadek na przykładzie mojego ojca.

praca
źródło: https://pixabay.com/

2. Kłopoty ze zdrowiem – do głównych chorób owianych złą sławą należą wszelkie rodzaje nowotworów i męski problem z erekcją. Nic dziwnego, że boją się ich wszyscy, ponieważ leczenie powyższych przypadków to długi i złożony proces, który wymaga zmiany nawyków żywieniowych i wiąże się z cierpieniem fizycznym oraz psychicznym.

mężczyzna
źródło: https://pixabay.com/

3. Włamanie i kradzież – jesteśmy bardzo przywiązani do rzeczy materialnych. Trudno orzec, czy kobiety bardziej cenią rzeczy, ale na pewno podobnie zareagowałyby na kradzież cennych przedmiotów z mieszkania.

włamanie
źródło: https://pixabay.com/

4. Hejt w internecie – przypadki ludzi, którzy z powodu internetowego naśmiewania się przestali wieźć normalne życie lub zatracili je ze względu na osłabienie motywacji i brak zrozumienia jest stanowczo za dużo. Pamiętacie mema z twarzą polskiego policjanta? Tenże bohater internetowych śmieszków bardzo przeżył całą sytuację i rozpoznawalność.

smutek
źródło: https://pixabay.com/

5. Wojna i wojsko – konflikty zbrojne dzieją się nawet blisko polskiej granicy. Aczkolwiek w naszym kraju jest spokojne. Polacy nie znają wojny od dobrych 70 lat i ważne by się to nie zmieniło. Powołanie do wojska budzi strach u młodych ludzi, a to tylko symulacja.

wojsko
źródło: https://pixabay.com/

Dodaj komentarz