14 lipca 2024

http://www.pinterest.com/pin/278026976971672923/

http://www.pinterest.com/pin/278026976971672923/
http://www.pinterest.com/pin/278026976971672923/

Ciepło domowego ogniska mówiąc dosłownie bierze się z efektu spalania jakiejś substancji. Jej stan skupienia może być różny. W końcu spalać możemy gaz, węgiel, drewno czy paliwo. Okazuje się, że najbezpieczniejsze dla środowiska są gazy, które spalają się w niemal stu procentach. Oprócz tego nie oddziałują na atmosferę i wdychane przez nas powietrze negatywnie. Węgiel czy drzewo może powodować zanieczyszczenie powietrza podobne do tego z wielkich metropolii otoczonych chmurą smogu. Oczywiście rozważne korzystanie z tych surowców jest jak najbardziej właściwe. Ale warto znać lepszą alternatywę.

Gaz płynny jako główne paliwo grzewcze

Ekologia, której uczą w szkole to trochę za mały by później dorosły człowiek miał na uwadze problemy środowiska. Na dobrą sprawę każdy może w jakiś sposób przyczynić się pozytywnie dla zdrowia innych. Trzeba dbać o środowisko i tyle. Jednym ze sposobów jest wspomniana zmiana systemu ogrzewania. Węgiel i drzewo są najbardziej powszechne, ale nie najtańsze czy najbardziej opłacalne. Gaz lpg, czyli ten znany z butli, na których gotujemy według statystyk daje ciepło dłużej za mniej. Nie zanieczyszcza środowiska, może być stosowany nawet w miejscach z chronioną fauną i florą oraz przy każdej instalacji cieplnej. Trzeba tylko zakupić stosowany piec i podłączyć go do dużego zbiornika umieszczonego na zewnątrz. To czy zbiornik będzie pod ziemią czy nad ziemią wybiera właściciel posesji. Zawierając umowę z konkretną znaną firmą (dystrybutorem gazu) możemy liczyć na stałe ceny także nie musimy martwić się o podwyżki.

Słońce i wiatr pomaga w ogrzewaniu

Sposoby na pozyskanie naturalnej energii także mogą zapewnić długotrwałe korzyści w ogrzewaniu. Ich największa wadą jest sam koszt zakupu takich urządzeń. Solary, czyli panele słoneczne kosztują kilka tysięcy złotych. Niektóre gminy zajmują się ich rozpowszechnianiem i dopłatą do instalacji na działkach prywatnych. Technologia wiatrowych farm wydaje się być skuteczniejsza pod warunkiem, że są to duże wiatraki. Małe przydomowe elektrownie tego rodzaju to nie to samo. Mogą pomóc w ogrzewaniu wody, ale nie zapewnią ciepłych kaloryferów.

Ciekawa oferta dla osób zainteresowanych ogrzewaniem domu za pomocą gazu lpg: http://www.amerigas.pl/pl/gaz-dla-domu/zbiorniki/koszty.html

Dodaj komentarz