27 września 2023

W ostatnich latach ogromną popularnością, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, cieszą się małe i sprytne samochody miejskie. Łatwo się nimi parkuje i zużywają niewielką ilość paliwa. Współczesny rynek motoryzacyjny oferuje niezwykle szeroką i bogatą ofertę różnorodnych aut z segmentu A lub B. Dlatego wybór idealnego samochodu dostosowanego do indywidualnych potrzeb, oczekiwań czy możliwości finansowych może okazać się prawdziwym wyzwaniem. A co mają do zaproponowania największe koncerny samochodowe, takie jak np. Ford?

Bezpieczeństwo

Kierowcy, poruszający się ulicami wielkich i zatłoczonych miast, często narażeni są na mniej lub bardziej poważne kolizje i wypadki drogowe, dlatego podstawowym i najważniejszym kryterium przy wyborze idealnego samochodu miejskiego powinno być… bezpieczeństwo. W standardowym wyposażeniu nowoczesnych aut znajdują się poduszki powietrzne, system ABS oraz kontrola trakcji, które jednak dla większości osób stają się niewystarczające. Producenci oferują swoim klientom szereg innowacyjnych technologii i rozwiązań, zwiększających bezpieczeństwo nie tylko kierowcy i pasażerów, ale również innych uczestników ruchu drogowego, takich jak:

  • system samoczynnego hamowania;
  • asystent martwego punktu;
  • elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC);
  • Activite City Stop (pozwala uniknąć kolizji przy niskich prędkościach);
  • czy system zapobiegania kolizjom (Pre – Collision Assist) dostępny w samochodach ford.

Parkowanie

Ogromnym problemem w dużych miastach jest przede wszystkim parkowanie, które w ciasnych i wąskich uliczkach czy zapełnionych parkingach sprawia trudność nie tylko paniom, ale również panom. Jeszcze do niedawna jedynym rozwiązaniem były czujniki parkowania, zaś obecnie producenci nowoczesnych modeli samochodów oferują kierowcom, takie rozwiązania jak:

  • funkcja autonomicznego parkowania;
  • czy aktywny system wspomagający parkowanie (Active Park Assist), który skutecznie pomaga zaparkować auto prostopadle lub równolegle w określonym miejscu.

I choć oczywiście wszystkie „wspomagacze” kierowcy są cennym udogodnieniem, to nigdy nie powinno być tak, że całkowicie zaufamy pojazdowi. Pamiętajmy, że to my prowadzimy pojazd, a nie jedynie nim jedziemy.

Ford na każdą okazję!

Trochę tak jest, że kierowca przywiązuje się do danej marki samochodów i uważa, że to właśnie modele od tego producenta zawsze będą najlepsze. Cóż, w sumie trudno się dziwić! Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka… czy jakoś tak 😉 W każdym razie, myślę, że Ford nie będzie złym wyborem. Jak tylko uda mi się uzbierać odpowiednią sumkę, na pewno wezmę pod uwagę jeden z tych modeli. W końcu tyle pozytywnych opinii musi o czymś świadczyć!

Dodaj komentarz