22 września 2023

Zaawansowana próchnica jest bardzo niedobrym i niepożądanym stanem dla naszego organizmu. Negatywnie wpływa na zęby, może spowodować konieczność ich ekstrakcji, zdecydowanie pogarsza komfort uśmiechania się, jak również pociąga za sobą koszty finansowe, gdyż takie leczenie po prostu drogo kosztuje. Musimy korzystać z pomocy na przykład chirurga stomatologa. Zdecydowanie lepiej leczenia kanałowego unikać i postawić na profilaktykę.

Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym, zdecydowanie trzeba i warto potraktować nie jako konieczność, ale przede wszystkim jako inwestycję, zarówno własne zdrowie, jak również wygląd i dobre samopoczucie. Stomatolog, np. z przychodni MCS https://mcs-przychodnia.pl/ jest tym właśnie specjalistą, który dokona oceny stanu jamy ustnej, dokładnie sprawdzi wszystkie zęby, jak również dziąsła. W razie konieczności zaproponuje również odpowiednie leczenie stomatologiczne, dzięki któremu będziemy się mogli szerzej uśmiechać.

Zobacz także: https://swiatkobiety.com.pl/koronka-na-zeby-jaki-ma-potencjal-i-dlaczego-warto-w-nia-inwestowac/

Leczenie kanałowe

Powodem leczenia kanałowego są najczęściej zaniedbania po naszej stronie oraz brak podejmowania realnych działań w celu uzupełnienia ubytków, wyleczenia zębów. Dodatkowo na naszą niekorzyść działa czas, który sprzyja rozwojowi choroby.

Leczenie kanałowe:

– jest drogie,
– powoduje stres,
– męczy nas psychicznie,
– znacząco osłabia ząb,
– pogarsza estetykę uśmiechu.

Pomoc chirurga stomatologa

Aby polepszyć stan naszego uzębienia, na pewno warto korzystać z pomocy doświadczonego specjalisty. Chirurg stomatolog to osoba, która może nam realnie pomóc. Zakres pracy jest w tym przypadku bardzo szeroki i może obejmować między innymi usuwanie zębów w całości, częściową ekstrakcję, przygotowanie jamy ustnej do różnego rodzaju zabiegów protetycznych, wszczepianie implantów. Chirurg stomatolog pomoże również przy odsłanianiu zębów częściowo lub całkowicie zatrzymanych w łuku zębowym. Są to różnego rodzaju zabiegi, z których bardzo często korzystamy. Również mogą być one skutkiem próchnicy oraz leczenia kanałowego.

Jak uniknąć próchnicy?

Najlepszym i najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest regularne monitorowanie samego siebie i podjęcie szybkiej reakcji wtedy, gdy zauważymy, że z naszymi zębami robi się coś złego. Brak reakcji może oznaczać, że drobny z pozoru problem, po pewnym czasie stanie się większym i przede wszystkim o wiele bardziej skomplikowanym kłopotem. Dodatkowo powinniśmy się zdrowo odżywiać i unikać jedzenia wysoko przetworzonego.

1 thought on “Leczenie kanałowe zębów. Zdecydowanie warto go unikać?

Dodaj komentarz