22 września 2023
jaka markize wybrac na balkon

Często wypoczywasz na balkonie i chcesz osłonić się na nim przed słońcem i deszczem? Pomyśl o zamontowaniu markizy balkonowej! Obecnie tego typu konstrukcje są bardzo popularne i można również kupić je w wielu wersjach. Zobacz, o czym pamiętać przy zamówieniu markizy na swój balkon!

Dlaczego warto kupić markizę balkonową?

Markiza balkonowa jest rodzajem osłony montowanej na balkonie. Również markizy często umieszczane są na tarasach.

Dzięki konstrukcji jak markiza balkon przede wszystkim uzyskuje dobrą ochronę przed czynnikami pogodowymi. Markizy mogą chronić przed przelotnym deszczem oraz przed promieniami słońca.

Za pomocą markizy można również nadać swojemu balkonowi efektowny wygląd, dlatego też również z tego względu jest to bardzo popularna osłona.

Rodzaje markiz balkonowych

Producenci oferujący markizy balkonowe mogą obecnie zaprezentować je swoim klientom w wielu wariantach. Dzielone są one na różne kategorie przede wszystkim pod kątem swojej budowy oraz sposobu działania. Również markizy te mogą być w różny sposób rozkładane.

Najczęściej markiza balkonowa na postać konstrukcji umieszczonej na ruchomych ramionach, która pozwala na jej składanie i rozkładanie. Gdy markiza jest złożona, jest ona zabezpieczona w kasecie. Również spotykane są markizy o konstrukcji rolety, które nawijane są na wał umieszczony w kasecie.

Markiza może być również zamontowana pod różnymi kątami, na przykład może ona zaniżać się do barierki balkonu, ale również może być zamontowana tak, że zapewnia ona przestrzeń między nią a barierką.

Wybór konkretnego rodzaju markizy będzie zależeć głównie od rodzaju balkonu, dlatego też najlepiej skonsultować się z firmą, która zajmuje się montażem markiz, aby otrzymać fachową pomoc w doborze właściwego modelu.

Jakie materiały używane są na markizy balkonowe?

Do wykończenia markiz balkonowych używane są różne typy materiałów, które dobierane są przez klientów.

Popularne są tkaniny pasiaste, ale również można zdecydować się na markizę wykonaną z materiału w kolorze jednolitym, na przykład kremowy, beżowym czy szarym.

Materiały te są specjalnie impregnowane, dlatego są one odporne na czynniki pogodowe.

Markizy balkonowe – rozkładane ręcznie i wyposażone w napęd

Aby korzystanie z markizy balkonowej było jeszcze łatwiejsze, warto pomyśleć o zamówieniu modelu wyposażonego w napęd. Wtedy wystarczy przycisnąć przycisk na pilocie, aby markiza złożyła się lub rozłożyła.

Rozkładanie i składanie markizy może również odbywać się standardowo, czyli ręcznie. Wtedy wykorzystuje się rodzaj paska montowanego przy ścianie.

Dodaj komentarz