27 lutego 2024

Dostawka dla dziecka, lodówka w pokoju hotelowym, sala zabaw, basen z brodzikiem i inne atrakcje – lista udogodnień w hotelach idealnych dla rodzin jest wyjątkowo długa. Ważna jest nie tylko lokalizacja, ale też odległość od ciekawych miejsc i atrakcji, dzięki którym najmłodsi nie będą się nudzić, a rodzice znajdą chwilę na upragniony relaks. Redakcja Magazynu Travelist.pl przygotowała mini-przewodnik, który pomoże wszystkim podróżującym z dziećmi w zaplanowaniu wymarzonego wakacyjnego urlopu. 


 

Nadmorskie kurorty zawsze na czasie

Do piaszczystych plaż – niczym wielkiej piaskownicy – dzieci i rodziców nie trzeba przekonywać. Bliskość natury, szum fal, klimatyczne knajpki, lodziarnie oraz imponująca liczba atrakcji turystycznych przyciąga całe rodziny niczym magnes. Gdzie nad Bałtykiem spędzić wakacyjny urlop?

Ci, którzy wolą zaszyć się w nieco spokojniejszym nadmorskim miasteczku, często wybierają Grzybowo. Tamtejsza plaża jest szczególnie polecana miłośnikom kąpieli w Bałtyku, ponieważ specyfika linii brzegowej powoduje, że woda jest tu cieplejsza niż gdzie indziej. Na turystów czekają ciekawe punkty dla dzieci – trampoliny, plac zabaw, ścieżki rowerowe, wypożyczalnie gokartów i skuterów elektrycznych. To także doskonałe miejsce wypadowe do oddalonego o zaledwie 6 km Kołobrzegu, pełnego turystycznych atrakcji – jak m.in. molo, latarnia morska, port, Skansen Morski czy Miasto Myszy, ale też ukryte w różnych punktach miasta figurki mewy Mariana, których poszukiwanie będzie fantastyczną zabawą dla całej rodziny.

Porcję zabawy dostarczy również zaplecze hotelu Saltic Resort & Spa w Grzybowie. Nowoczesny kompleks oprócz strefy wellness & spa z basenem krytym i licznymi atrakcjami dla najmłodszych, oferuje też szereg udogodnień (podgrzewacze do butelek, podesty, nocniki, wanienki czy przewijaki w toaletach ogólnodostępnych). Na całe rodziny czeka bogaty program rozrywkowy z koncertami, ogniskami i animacjami.

Nieodkryte Świętokrzyskie

Rodzice podróżujący z dziećmi z pewnością docenią łagodniejsze polskie pasma gór, które zdołają pokonać nawet najmłodsi – takie jak Góry Świętokrzyskie. Co warto tam zobaczyć?

Niewysokie wzniesienia w centralnej części Wyżyny Kieleckiej oferują stosunkowo łatwe trasy piesze i rowerowe na krótsze i dłuższe wędrówki, piękne widoki, ale też wiele interesujących zabytków. Do najciekawszych miejsc w tym regionie należą klasztory na Świętym Krzyżu i w Świętej Katarzynie, źródełko św. Franciszka, a także uznawana za najpiękniejszą w naszym kraju jaskinia Raj.

Jeszcze więcej rozrywki? Nic trudnego, ponieważ od wschodniej części Parku Narodowego (Nowa Słupia) w mniej niż godzinę jazdy, można dostać się do Bałtowa, gdzie znajduje się Bałtowski Kompleks Turystyczny. Najmłodsi, ale i rodzice, nie zaznają tutaj nudy, bo miejsce to kryje w sobie mnóstwo atrakcji. Wśród nich znajduje się m.in. Park Dinozaurów, Zwierzyniec, Ośrodek Jeździecki, Park Rozrywki, Prehistoryczne Oceanarium, Wioska Czarownic, a także wiele innych, niesamowitych przystanków dla całej rodziny.

 

Dodaj komentarz