14 lipca 2024

Podjazd garażowy, ścieżki i chodniki na prywatnej posesji coraz częściej pełnią funkcje zarówno użytkowe, jak i reprezentacyjne, stając się wizytówką całego domu. W związku z tym, powinny być estetyczne, eleganckie i efektowne. W ofercie poszczególnych producentów znajduje się szereg nowoczesnych, solidnych i wytrzymałych materiałów, które mogą być wykorzystane do budowy ciągów komunikacyjnych, takich jak: kostka brukowa, kamienna oraz klinkier.

Podjazd garażowy z kostki brukowej

Kostka brukowa o gładkiej lub chropowatej strukturze należy obecnie do najpopularniejszych materiałów wybieranych przy tworzeniu nie tylko podjazdów garażowych, ale również innych powierzchni wokół domu. Produkowana w procesie wibrowania jest twarda (im grubsza, tym trwalsza), odporna na ścieranie, obciążenia i niekorzystne warunki atmosferyczne, a także mrozoodporna. Doskonale utwierdza powierzchnię, zapewniając jednocześnie komfort użytkowania. Niezwykle szeroka i bogata gama kolorów oraz kształtów umożliwia tworzenie oryginalnych, efektownych, często wręcz zaskakujących kompozycji, idealnie dopasowanych do stylistyki. Powierzchnie wybrukowane kostką brukową są łatwe do utrzymania czystości czy konserwacji.

Bruk, Kostka Brukowa, Kwadrat, Dziedziniec, Ulicy

Podjazd z kostki kamiennej

Kostka kamienna (głównie bazaltowa lub granitowa), wykorzystywana zarówno w otoczeniu nowoczesnych budynków, jak i prywatnych posesji, charakteryzuje się przede wszystkim dosyć wysokimi parametrami wytrzymałościowymi. Powierzchnie bazaltowe i granitowe są odporne na obciążenia, ścieranie, uderzenia, ściskanie, opady, zmiany temperatury powietrza czy szkodliwe działanie promieni słonecznych. Największą popularnością cieszą się kostki granitowe. Dostępne są w różnych odcieniach szarości, zieleni, czerwieni oraz żółtego. Kostki bazaltowe w ciemnej kolorystyce natomiast wykorzystywane są zazwyczaj jako dodatkowy element kompozycji.

Klinkier

Klinkier, produkowany z gliny wypalanej w temperaturze od 1000 do 1300 stopni Celsjusza. Jest wytrzymały na nacisk, uszkodzenia mechaniczne oraz szkodliwe działanie promieni słonecznych. Charakteryzuje się również wysoką odpornością na poślizg. Dodatkowym atutem podjazdu z klinkieru jest łatwość zmywania zabrudzeń samochodowych, takich jak: plamy po oleju czy innej chemii samochodowej. Bruk można kupić w ciepłych, naturalnych kolorach: żółtym, czerwonym, brązowym, a nawet grafitowym.

 

Dodaj komentarz