27 lutego 2024
zima

źródło: http://foter.com/

Każdy mężczyzna, który lubi przygodę oraz połączenie prędkości i adrenaliny, a przy tym nie boi się nowych i ekscytujących wyzwań, koniecznie powinien spróbować jazdy na desce snowboardowej. Nauka bywa wprawdzie dosyć bolesna i wymaga odpowiedniej dawki cierpliwości, ale z pewnością dostarczy wielu fantastycznych wrażeń!

Początki bywają trudne…

Wbrew pozorom nigdy nie jest za późno na naukę jazdy na „desce”, dlatego nie ma żadnego znaczenia, czy mamy właśnie osiemnaście czy piętnaście lat, jak również fakt czy dopiero rozpoczynamy przygodę ze sportami zimowymi. Na początku większość osób ma problem z przyzwyczajeniem się do unieruchomienia nóg oraz częstych upadków, ale wystarczy kilkutygodniowe przygotowanie fizyczne oraz trochę cierpliwości, aby kolejne zjazdy po delikatnym stoku sprawiały coraz więcej satysfakcji. Naukę jazdy „na desce” najlepiej rozpocząć pod czujnym okiem doświadczonego instruktora w profesjonalnej placówce szkoleniowej.


Niezbędna podstawa snowboardzisty

Niezbędne wyposażenie każdego początkującego snowboardzisty, które gwarantuje bezpieczeństwo i komfort jazdy, stanowią przede wszystkim nieprzemakalne, a przy tym skutecznie odprowadzające wilgoć ubrania (kurtka i spodnie), ochraniacze na wrażliwe części ciała (nadgarstki, kolana, łokcie), gogle, wygodne buty oraz deska. Podstawowym parametrem przy zakupie dobrej kurtki do jazdy na stoku jest nieprzemakalność i oddychalność. Bardzo ważnym elementem wyposażenia snowboardzisty są również gogle, dzięki czemu nie będą nam straszne ostre słońce, wiatr czy śnieg. W każdych warunkach sprawdzają się modele z uniwersalną szybką lub kilkoma wymiennymi w różnych kolorach, które można dostosować do aktualnej pogody. Doskonałym udogodnieniem jest natomiast tzw. filtr polaryzacyjny, chroniący oczy przed promieniami UV, odbijającymi się od śniegu. Kolejnym istotnym elementem przygotowania do jazdy na „desce” jest zakup butów (koniecznie nowych), ponieważ nowoczesne obuwie snowboardowe dostępne na rynku posiadają specjalne wkładki, które pod wpływem ciepła dopasowują się do kształtu stopy.

Deska dla początkujących

Przy wyborze odpowiedniej deski snowboardowej należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej długość oraz sztywność. Dla początkujących idealnym rozwiązaniem są deski „miękkie”, które są zdecydowane „łatwiejsze do opanowania”.

Dodaj komentarz