21 lutego 2024

Szukasz łóżka z materacem do sypialni? Zobacz, jaki model warto kupić, aby sen był komfortowy każdego dnia!

Rodzaje łóżek do sypialni

Łóżka można zakupić obecnie w różnych wariantach, dlatego można dopasować je łatwo do aranżacji pomieszczenia i dodatkowo do swojego gustu i potrzeb, aby korzystać z nich komfortowo zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.

Najczęściej łóżka dzieli się na poniższe rodzaje:

  • łóżka standardowe – w formie ramy wykonanej z drewna, materiałów drewnopochodnych czy metalu, które wyłożone jest na dnie za pomocą specjalnych deseczek

  • łóżka tapicerowane – rama łóżka jest pokryta tapicerką, dodatkowo łóżka te bardzo często mają wysokie wezgłowia

  • łóżka kontynentalne – rodzaj łóżek tapicerowanych, które mają specjalne dno sprężynowe, na którym umieszcza się jeden albo dwa materace, są to łóżka popularne w Ameryce

Jaki materac warto wybrać?

Dobór odpowiedniego rodzaju łóżka to jeszcze nie wszystko, ponieważ trzeba dobrać do niego również odpowiedni materac. Producenci mogą zaoferować materace osobno lub można kupić łóżko z materacem razem. Jak wybrać odpowiedni rodzaj materaca?

Za najwygodniejsze uznawane są materace wykonane z użyciem pianek jak lateksowe oraz termoelastyczne, czyli VISCO. Tego rodzaju pianki charakteryzują się bardzo dobrą elastycznością i sprężystością, dlatego równomiernie podtrzymują całe ciało, redukując dolegliwości jak ból kręgosłupa czy mięśni.

Dla osób, które wolą spać na twardych podłożach, rekomendowane są materace koksowe. Zawierają one specjalny rodzaj maty kokosowej, która charakteryzuje się wysoką twardością.

Ekonomicznym wyborem będą natomiast materace określane jako HR, czyli wysokoelastyczne.

Powyższe rodzaje materaców można kupić najczęściej w dwóch wariantach rdzeni – piankowym lub sprężynowym, najczęściej kieszeniowym.

Materace wykonane w całości z pianki są przewiewne, lekkie oraz rekomendowane są dla osób z alergiami. Te ze sprężynami kieszeniowymi, które zamknięte są w osobnych kieszonkach, wyróżniają się również bardzo dobrą sprężystością. Mogą mieć one również podział na strefy twardości, które dodatkowo podnoszą komfort.

Ile trzeba zapłacić za dobre łóżko z materacem?

Cena za łóżko z materacem będzie zależna przede wszystkim od jego rodzaju oraz od wielkości. Najwięcej trzeba zapłacić za łóżka kontynentalne i tapicerowane oraz za materace z lateksu naturalnego i pianki VISCO.

Ceny za komplet jak łóżko z materacem o wymiarach 140 x 200 cm rozpoczynają się od około 500 złotych, natomiast w przypadku wyższej jakości materaców i łóżek trzeba będzie zapłacić za nie nawet ponad 5000 złotych.

Dodaj komentarz