3 grudnia 2023

http://www.pinterest.com/pin/314407617709593733/

http://www.pinterest.com/pin/314407617709593733/
http://www.pinterest.com/pin/314407617709593733/

W tym artykule nawiąże nieco do nauk Zen oraz pracy przynoszącej spokój. W podręcznikach do historii można przeczytać, że dzień mnicha składał się z modlitwy, pracy oraz wspólnych posiłków. Praca była swojego rodzaju duchowym odpoczynkiem i pokarmem dla duszy. Dobrze wykonana praca w dobrej sprawie napełnia serce radością. Dlatego najlepiej by rzeczy, które robimy miały dla nas jakąś wartość i były pożyteczne. Jeśli chodzi o zen, mamy tutaj do czynienia z medytacją i harmonią. Obie te rzeczy, czyli praca oraz cicha medytacja w poszukiwaniu własnej oazy spokoju wiążą się z dzisiejszym tematem. A są nim artystyczne meble wykonane z przedmiotów na pierwszy rzut oka nieprzydatnych w mieszkaniu.

Zrób to sam na swój sposób

Odrestaurowywanie starych mebli lub tworzenie nowych w oparciu o różne przedmioty to coraz popularniejsze zajęcie. Biorą się za nie także osoby kompletnie nie związane ze sztuką czy majsterkowaniem. Specjalnie nawiązałem do nauk Zen ponieważ, tworzenie przedmiotów przydatnych w domu wiąże się z tworzeniem swojej idealnej prywatnej przestrzeni. Wzorem mnichów pożyteczna praca pozwoli się wyciszyć a także odpocząć w sposób aktywny.

Najprostsze meble jakie możecie wykonać to te, które nie będą używane do siedzenia. Wszelkie szafki, stoliki czy półki mogą być zrobione przez amatora. Krzesła, fotele czy inne elementy wnętrz, na których siedzimy muszą być bardzo bezpieczne, dlatego pozostawmy je fachowcom. Do tworzenia mebli z recyklingu nadaje się wszystko od wcześniej zniszczonych starych mebli po materiały przemysłowe takie jak palety, skrzynie, kątowniki oraz stare szkło, pleksiglas i kawałki metalowych konstrukcji.

Artystyczne meble dla mieszkania w sieci

Nie wiem kto pierwszy wpadł na ten pomysł, ale palety przemysłowe są jednym z najbardziej wdzięcznych materiałów do budowy stolików. Standardowa używana w magazynowaniu paleta stała się drugim oryginalnym meblem z recyklingu. Pierwszym są tak zwane regały magazynowe. To wysokie konstrukcje oparte na metalowych profilach, które można montować w dowolny sposób ustawiając wysokość półek. Kiedyś nie do pomyślenia było posiadanie takiego regału w domu zamiast półek. A teraz jest to nowoczesny i modny mebel dla pokoju młodzieżowego. Stworzony na bazie palety stolik kawowy szklany jest drugim z kolei świetnym meblem dla domu. Może być to idealny gadżet na taras lub do salonu. Najlepiej wybierać model z kółkami, który można dowolnie przesuwać. Szklany blat zamocowany na palecie jest jedną z opcji. Można także skorzystać ze zwykłej płyty wiórowej.

Dodaj komentarz