27 lutego 2024

http://www.pinterest.com/pin/186547609540837079/

http://www.pinterest.com/pin/186547609540837079/
http://www.pinterest.com/pin/186547609540837079/

Nie ma drugiego, tak popularnego (w negatywnym tego słowa znaczeniu) nałogu jak palenie papierosów. Według badań zarówno sama nikotyna jak i nawyk wciągania dymu papierosowego przyczynia się do rosnącej liczby osób nałogowo sięgających po papierosy. Chciałbym powiedzieć, że palenie mocno pogarsza stan zdrowia i powoduje liczne przypadłości w młodym wieku. Jednak jest to nałóg, który może ale nie musi wpłynąć negatywne na zdrowie u młodej osoby. Są przecież przykłady znacznie starszych osób, które żyją już 60-70 lat regularnie sięgając po „dymka”. Ale mimo tego, że funkcjonują i nie leżą w szpitalu mają kilka przypadłości, które charakteryzują palacza. Jest to kaszel oraz problemy z kondycją.

 

Siła psychiki jako najlepsze lekarstwo

Żeby coś osiągnąć trzeba mocno wierzyć w to, że nam się uda. Oprócz tego trzeba mieć siłę psychiki, która ma moc najtwardszych kajdan i łańcuchów. Mając te dwie rzeczy możemy pozbyć się każdego nałogu w sekundę. Ile osób jest w stanie to zrobić? Pięć procent wszystkich palaczy? A może jeden procent? Faktycznie jest ich niewielu. Istnieją podobno książki, które pomagają rzucić palenie. Są to swojego rodzaju opowiadania i książki motywacyjne. Mogą zadziałać na wiele osób, jednak trzeba posiadać pewną cechę. Chodzi o rozwagę i chęć życia. Jeżeli ktoś ma głęboko gdzieś, czy chce dożyć do 60-70 roku życia lub zobaczyć jak rozwinie się świat za 70-80 lat takie książki go nie zmienią. Ludzie, który zaczęli uprawiać sport o wiele lepiej radzili sobie bez palenia i szybciej rezygnowali z nałogów takich jak alkohol. Chęć zdobycia wyniku sportowego, lepszej sylwetki czy zdrowia sprawia, że przestajemy myśleć o papierosach. I w tym przypadku potrzebna jest pewna cecha wrodzona lub nabyta. Chodzi o samodoskonalenie i rywalizację.

Preparaty i suplementy mogą znacznie pomóc

Czy preparaty skierowane do osób palących działają? Mam tutaj na myśli plastry, gumy, tabletki czy inne wymyślne formy suplementów i leków. Mają ograniczyć wchłanianie nikotyny, lub dostarczać ją w minimalnym procencie tak by palacz nie czuł mocnego „głodu”. Najskuteczniejsze rzucanie palenia (http://desmoxan.pl/) to połączenie silnej woli oraz takich preparatów. Faktem jest, że ludzie radzą sobie z nałogiem gdy wierzą w działanie dodatkowych leków. Nawet jeżeli jest to placebo, to siła naszego mózgu i psychiki mówi nam, że dana rzecz działa. Nie można stwierdzić czy lepsza jest tabletka, czy plasterek. Każdy powinien wybrać swoją metodę. I za każdym razem mieć przekonanie o tym, że chce się pozbyć tego nałogu. Potwierdzają to opisy preparatów dla palaczy, podkreślające siłę motywacji w osiągnięciu celu.

Dodaj komentarz