22 września 2023
kredyt

źródło: https://pixabay.com/pl/karta-kredytowa-master-card-851502/

Nie byłem fanem kredytów i kupowania rzeczy na raty do czasu kiedy nie zacząłem pracować na stałe w jednej firmie. Czasem zdarzają się sytuacja, które wymagają ode mnie niemal natychmiastowych decyzji w sprawi wydania pieniędzy. Uszkodzony komputer i wymiana podzespołów sprawiła, że zacząłem doceniać możliwość rozłożenia czegoś na raty. Doceniłem również moc szybkich pożyczek z jednym warunkiem. Zawsze przed podjęciem decyzji solidnie prześwietlam firmę, u której zaciągam kredyt.

Akurat były wakacje i moje plany były ukierunkowane na najbliższy wyjazd nad morze. Niestety pech chciał, że spaliła się karta graficzna w moim PC. A komputer jest dla mnie narzędziem pracy i rozrywki, bez którego nie mogę się obejść. Rozłożenie karty na cztery raty sprawiło, że przestałem myśleć źle o tym sposobie spłacania. Chociaż przyznam, że nie miałem szczęścia i odsetki były wysokie. Ale pani w banku powiedziała mi, że gdybym ostatecznie zapłacić większość rat w jednym terminie dużo wcześniej otrzymałbym zwrot wszystkich odsetek.

gotówka
źródło: https://pixabay.com

Z pożyczkami przez internet jest inna kwestia. Wyszukiwarka Google nie kłamie, dlatego podczas poszukiwań firmy oferującej pożyczki przez internet na dowód zawsze przeglądajcie oferty z pierwszych stron. Im wyżej znajduje się jakaś strona w wyszukiwarce tym lepsze opinie i zaufanie ludzi posiada. Z ofertami bywa różnie. Chociaż ostatnio natknąłem się na pierwszą pożyczkę bez odsetek, która skutecznie zachęca młodych ludzi do pożyczenia pieniędzy chociaż raz. Zwykle sumy takich kredytów nie przekraczają 1500 złotych. Czasem jest to suma rzędu 3000 złotych wydana na komputer, samochód czy nowy sprzęt AGD-RTV. Siłą internetowych kredytów jest możliwość prześwietlenia ich przez klientów. W sieci nikt nie jest anonimowy tym bardziej dział finansowy. Dla pewności zawsze poszukujcie informacji na forach tematycznych. Szczerość niektórych użytkowników wyrażona wulgaryzmami jest zwykle najlepszym co może was spotkać podczas rewidowania dobrych i złych pożyczkodawców.

Dodaj komentarz