
źródło: https://pixabay.com/pl/termometr-temperatury-gor%C4%85czka-833085/
Ludzkie ciało ma wiele odruchów obronnych lub oczyszczających, które stosujemy nawet o tym nie wiedząc. Nawet szybsze mruganie jest takich odruchem. W przypadku kichania oraz kaszlu dochodzi od gwałtownego usunięcia dużej ilości powietrza z wnętrza ciała. Oprócz tego powietrza dochodzi do usunięcia wody i substancji pobocznych. Mogą być nimi śluz czy pył, który wciągnęliśmy do płuc razem z powietrzem podczas oddychania.

Jeżeli zdarza wam się kaszlnąć od czasu do czasu nie powinniście się tym przejmować. To normalny odruch ciała, które dobrze wie kiedy go wykorzystać. Co innego jeśli męczy was kaszel, który ciężko zatrzymać. Pojawia się o różnych porach dnia i zostawia ból gardła oraz złe samopoczucie. Nawet suchy kaszel, który wydawałby się nieszkodliwy może być objawem poważnej choroby. Jednak jego intensywność i częstotliwość występowania musi być odpowiednio duża. Niemal wszystkie z chorób dotyczą wtedy płuc. Mogą być to stany zapalne, niewydolność, zatory oraz rak i gruźlica. Palacze regularnie wypalający kilka sztuk papierosów przez wiele lat mają coś co zwie się „kaszlem palacza”. Płuca mogą wytrzymać bardzo dużo, ale po latach palenia wydajność ich pracy spada. Kaszel jest próbą obrony przed obecnym stanem tego organu. Jednak bez powolnego i regularnego rzucania papierosów aż do stanu bez nałogu nie jesteśmy w stanie nic poradzić.
Podczas choroby kaszel kształtuje się tak samo jak katar i wyższa temperatura. Najlepszym sposobem na jego zwalczenie są syropy do odkrztuszania oraz dbanie o regularne opróżnianie nosa z wydzieliny. Zwykle kaszel wiąże się z zapchanym przełykiem pełnym flegmy. U alergików kaszel jest jednym z rzadszych objawów, ale nie można go wykluczyć. W szpitalach i placówkach medycyny pracy można wykonać odpłatnie badania alergenów spożywczych, jadów zwierząt i owadów oraz pyłków. Wyniki są wiarygodne i bardzo szybko potrafią nakierować nas na właściwe tory postępowania.
Potrzebujesz więcej informacji na temat kaszlu, zerknij tutaj: http://www.mucosolvan.pl/o_kaszlu/zrozumiec_kaszel/kaszel_wydzielina.html