29 listopada 2022
zęby

źródło: https://pixabay.com/pl/

Nasze społeczeństwo charakteryzuje się bardzo wysoką higieną i wymogami odnośnie czystości i prezencji. Przykładem mogą być zęby, których nieskazitelna biel jest już pewnego rodzaju symbolem bycia człowiekiem sukcesu. Ta biel często wiąże się nie tylko z higieną ale też z zabiegami medycyny estetycznej. Na drugim miejscu jest przyjemny zapach z ust, który może być trudniejszy do osiągnięcia, gdy mamy problemy żołądkowe lub dużo bakterii na języku. Jest jeszcze trzecia rzecz, a mianowicie czystość, którą dzielimy na kilka podpunktów.

Nić dentystyczna i jedzenie między zębami

szczotka
źródło: https://pixabay.com/pl/

Zastosowanie nici dentystycznej w higienie jamy ustnej jest bardzo ważne dla zapobiegania próchnicy. Szorujesz swoje zęby kilka razy dziennie, a mimo to w niektórych miejscach pojawiają się czarne lub brązowe plamki? Powodem jest zalegające w trudno dostępnych miejscach jedzenie. Procesy gnilne zachodzą szybko i są bezlitosne nawet dla często mytych zębów. Używajcie nici zwłaszcza gdy jecie mięso oraz potrawy łatwo zatrzymujące się we wszelkich przestrzeniach między zębami.

Kamień nazębny problemem powszechnym

buzia
źródło: https://pixabay.com/pl/

Pewna ilość kamienia nazębnego występuje u każdego z nas. Im jesteśmy starsi tym więcej znajduje się go na naszych zębach. Jedynie dentysta jest w stanie usunąć kamień nazębny w 100% profesjonalnie bez żadnych negatywnych skutków. Pod żadnym pozorem nie można działać na niego siłą i zdrapywać przy pomocy jakichś narzędzi. Profilaktyczne używanie płukanek, takich jak Listerine zawierających fluor pozwala znacznie zmniejszyć ilość powstającego kamienia. Jednak by pozbyć się go całkowicie warto przynajmniej raz do roku oddać się w ręce specjalisty. Nasze odżywianie czy wypijane płyny mają wpływ na ilość powstającego kamienia. Ale przecież nie zredukujemy wypijanej wody, czy spożywanych pokarmów tylko dla tego jednego efektu wizualnego. Dlatego nie szukajcie rozwiązania w żywieniu tylko zapiszcie się na wizytę kontrolną do dentysty.

Dodaj komentarz