27 lutego 2024
apetyt

źródło: https://pixabay.com/pl/

Zazwyczaj przyśpieszony metabolizm sprawia, że jesteśmy ciągle głodni. Ale zdarzają się sytuacje w naszym organizmie, że mimo zjedzenia posiłku znowu chce nam się jeść. Wszystko przez hormony i złe odżywianie, które mogą oszukiwać nasz mózg. A pełny żołądek, do którego chcemy napchać jeszcze więcej jedzenia, to nic dobrego. Ostatecznie wszystko kończy się nadwagą, problemami zdrowotnymi i niską samooceną oraz depresją. Czas z tym walczyć.

deser
źródło: https://pixabay.com/pl/

Nie ma jednej uniwersalnej metody, by zredukować nadmierny apetyt i podjadanie w nocy. Z jednej strony może być to nałóg zastępczy. Ktoś kiedyś palił papierosy, a teraz za każdym razem gdy czuje potrzebę „puszczenia dymka” łapie za cukierka, herbatniki lub inne szybkie przekąski. Większość z tych przekąsek to powolna trucizna złożona z pszenicy i białego cukru doprawiona olejem palmowym. Każdy zna skutki ciągłego podjadania. Skupmy się więc na ich redukcji. Naturalne metody tłumienia głodu opierają się zwykle na ziołach. Można pić zieloną herbatę, pokrzywę lub zastosować wyciągi roślinne w postaci suplementu.

Istnieje wiele suplementów mających tłumić apetyt. Tutaj macie jeden z nich oparty o naturalny ziołowy skład: http://www.apetiblock.pl/

W pewnym stopniu działanie suplementu wiąże się także z efektem placebo. Dobra reklama dźwignią handlu. Jeżeli uwierzymy w działanie preparatu osiągniemy sukces. Dlatego podkreślam, by zawsze patrzeć na pozytywne strony. Skład suplementów takich jak apetiblok opiera się na kilku sprawdzonych wyciągach roślinnych i chromie. Ten minerał odpowiada za prawidłowy poziom glukozy oraz nasz metabolizm. Ciągłe wahania glukozy, to jedna z przyczyn sięgania po słodkie i przetworzone produkty spożywcze. A źle funkcjonujący metabolizm pogarsza sytuacje ponieważ oszukuje nas mówiąc „zjedz coś przecież jesteś głodny”. Dlatego nasz apetyt rośnie pomimo zjedzenia sytego (wydawałoby się) posiłku. A rozpoczęte procesy trawienne i rosnąca ilość pokarmu w żołądku jest zapomniana przez mózg. Niektóre owoce egzotyczne stanowią solidną podstawę suplementów odchudzających i hamujących chęć jedzenia. Ale pamiętajcie, że odchudzanie nie oznacza głodówki, a regularne spożywanie posiłków z dyscypliną i wartościowym składem na talerzu.

Dodaj komentarz