14 lipca 2024

źródło: https://pixabay.com/pl/

Jest tak wiele rodzajów i przyczyn bólu, że nie można sklasyfikować ich w jedną przypadłość. Gdy boli – nie zawsze znaczy, że dzieje się coś strasznego. Ktoś kiedyś powiedział, że dzięki temu człowiek czuje, że żyje. I gorszym byłoby nie czuć kompletnie nic. Na pewno każdy wie, że w aptekach a nawet na stacjach benzynowych jest pełno „leków” mających uśmierzyć nasz dyskomfort wręcz natychmiast. Ale mało kto zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa jakie niesie regularne ich stosowanie i przekraczanie dawki dobowej.

Kobiece bóle menstruacyjne

Statystycznie, problem ten dotyczy nawet 90% dziewczyn w wieku 15-19 lat. Później, uspokaja się nie stanowiąc większego problemu. W tym czasie dyskomfort, jaki przeżywa wiele dziewczyn uniemożliwia im normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Sposobów na jego eliminację jest kilka.

Standardowy ból menstruacyjny można leczyć z pomocą lekarza tabletkami mającymi w składzie substancje bromek N-butyloskopolaminy. Ale są też całkowicie inne metody na dyskomfort podczas miesiączki. Każdy sportowiec powie, ze najlepsza metodą będzie uprawianie sportu. Regularna aktywność potrafi zredukować odczucie bólu nawet o 50%. Zwłaszcza sporty siłowe oraz dynamiczne pozwalają zahartować ciało na tyle, by nie czuć nawet ukłucia igły podczas robienia zastrzyku.

nogi
źródło: https://pixabay.com/pl/

Ciepło czy zimno?

Temperatura od lat służy człowiekowi do manipulowania różnymi elementami naszego ciała. Zimno może świetnie konserwować, dzięki czemu nie rozwija się stan zapalny czy konkretna choroba. Ale ciepło może być jeszcze bardziej pożyteczne. Początkowo niemal każda kontuzja zostaje potraktowana zimnym sprayem. Tak dzieje się na boiskach piłkarskich czy koszykarskich. Ale później niezwykle ważne jest ciepło. Rozgrzanie tego miejsca oraz odprowadzenia jak największej ilości krwi ze składnikami odżywczymi sprawia, że wracamy do zdrowia szybciej. Ciepło można wygenerować poprzez ruch, masowanie ręką i tym podobne. Ale najlepiej sprawdzają się ciepłe okłady i plastry. Ból zostaje wtedy zredukowany chociaż nie można powiedzieć, że nie czuć go wcale.

Dodaj komentarz