21 lutego 2024
oko

źródło: https://pixabay.com/pl/

Dzisiejsze czasy skłaniają nas do myślenia, o tym że głównym czynnikiem wysuszającym nasze oczy jest męcząca praca przed komputerem. Wszelkiego rodzaju wyświetlacze działają tak samo. Są bardzo powszechne, dlatego że znaczna część problemów ze zmęczonymi oczami wiąże się właśnie z nimi. Przynajmniej jedna trzecia z objawów ma całkowicie inne podłoże. Związek mogą mieć stosowane leki czy zmiana klimatu oraz pory roku. Sprawdź czy jeden z tych czynników może dotyczyć ciebie.

długopis
źródło: https://pixabay.com/pl/

Kwestia wilgotności powietrza

Dobrze wiemy, że oczy muszą być nawilżone substancją na bazie wody. Gdy znajdujemy się w miejscu o małej wilgotności zaczynają się problemy. Suche powietrze jest złe dla oczu również zdrowego człowieka. Bardzo łatwo można domyślić się, o jakich miejscach mowa. Mogą być to biura z mocno podkręconą klimatyzacją. Za granicą, gdzie wilgotność w niektórych krajach jest bardzo niska również możemy odczuwać mocne zmęczenie naszych oczu. Co ciekawe nawet transport publiczny taki jak pociąg może oddziaływać na nas źle i wysuszać powierzchnie oka. W takich przypadkach odpowiedzią są krople do oczu z substancją nawilżającą o naturalnym składzie.

Czynnik zdrowia ogólnego

Ten element wiąże się ze zdrowiem naszego ciała, a suche oczy mogą być objawem wielu chorób i innych przypadłości. Najlepszym przykładem niech będzie: cukrzyca, niedoczynność tarczycy lub menopauza u kobiet. Niby mamy tutaj całkowicie różne choroby i przypadłości, ale objawy towarzyszące każdej z nich są liczne. W tym przypadku można wspomagać się lekami i kroplami do oczu by sobie ulżyć. Ale to żadne leczenie. Nasze zmysły i organy odpoczną dopiero, gdy zajmiemy się sobą. Nie ma lepszego sposobu na pozbycie się wielu chorób jak zmiana trybu życia na aktywny i zdrowe odżywianie. Dodam, że pigułki antykoncepcyjne także mogą sporo namieszać w naszych zmysłach. Kobiety powinny brać pod uwagę różne zmiany w swoim ciele, łącząc je ze stosowaniem antykoncepcji. Hormony mogą namieszać w naszym ciele najwięcej.

Chcesz wiedzieć więcej na temat suchych oczu? Zerknij na ten link: http://www.bepanthen.pl/article.php?id=pielegnacja-suchych-oczu

Dodaj komentarz