27 lutego 2024
dłonie

źródło: https://pixabay.com/pl/

Nie jest odkryciem, że robienie w ciągu dnia przyjemnych rzeczy sprawia, że żyje nam się lepiej. Chociaż nie zawsze nasze zdrowie jest dzięki temu lepsze. Poświęcając się hobby powinniśmy pamiętać również o obowiązkach. Szczęśliwe życie według ankietowanych, to takie w którym spełniamy się w wielu rolach. A dotyczą one również pracy, rodziny oraz relacji społecznych z przyjaciółmi.

Ile czasu na rozrywkę i pasję?

Doba ma 24 godziny spośród, których musimy znaleźć przynajmniej 7 godzin na sen. Tak 7 godzin to idealna liczba niezależnie od tego czy macie 20 czy 60 lat. Ta ilość snu wydaje się uniwersalna pod warunkiem, że jest głęboki i nieprzerywany. Tym samym zostaje nam 17 godzin na rozdysponowanie. Zacznijmy do naszej pasji, która jest nawet ważniejsza niż praca ze względu na oddziaływanie na komfort naszego życia i radość z przebywania na tym świecie. Na rozrywkę i hobby powinniśmy odłożyć sobie minimum 1 godzinę dziennie. Idealnym czasem będą 2 godziny ponieważ w tym czasie możemy wybrać kilka różnych form spędzania czasu. W ciągu godziny obejrzymy serial. A kolejną przegramy na konsoli, PC lub w piłkę z kolegami na hali.

kołowrotek
źródło: https://pixabay.com/pl/

Stałe godziny stałej pracy

Bez zaskoczeń możemy przyjąć, że 8 godzin to idealny czas pracy, gdy jesteśmy zatrudnieniu w czyjejś firmie. Gdy prowadzimy własny biznes 10 godzin również będzie w sam raz. Sumując już 7 godzin snu 8 godzin pracy i 2 godziny rozrywki zostaje nam 7 godzin czasu, który wykorzystamy na rzeczy takie jak rodzina, rozwój osobisty i obowiązki domowe.

Gotowanie, dzieci i transport

Żeby zająć się porządnie domem wprawiony człowiek potrzebuje nie więcej niż 2 godziny. Przy pięciu godzinach pozostałego czasu trzeba zająć się dziećmi i żoną. Single mają dużo łatwiej. W ciągu 2 godzin można zarówno zająć się domem jak i ugotować kilka posiłków na dany dzień i następne 24 godziny. Pozostają nam aż 4-5 godzin wolnych. Ten czas warto przeznaczyć na rozwój osobisty. Przy 10 godzinach pracy mamy tylko 3 godziny nadwyżki. Ale pamiętajmy o jednej rzeczy. Przemieszczanie się również kosztuje czas. Niektórzy codziennie spędzają ponad godzinę w supermarketach i w trasie na zakupy. Nie uważajmy, że to czas stracony. Możemy poświęcić go na czytanie książki, słuchanie audiobooka, rozwój osobisty lub nawet rozrywkę jeżeli jedziemy autobusem lub pociągiem.

Dodaj komentarz