14 lipca 2024
ostropest

źródło: https://pixabay.com/pl/

Za centrum zdrowia naszego organizmu nie uznaje się serca ani płuc. To wątroba oraz jelita stanowią główny element chroniący nasze zdrowie. Pomimo zdolności regeneracji wątroby nie możemy pozwolić sobie na jej regularne obciążanie. Źle pracujący organ może być głównym czynnikiem odpowiadającym za 90% chorób jakie nas dotyka. Dlatego należy o niego zadbać zdrową dietą a także suplementami.

Kilka słów na temat suplementów

Mylne pojęcie na temat suplementów diety sprawia, że osoby starsze traktuję je jako leki bądź jako sterydy. Dam wam prosty przykład. Gdy lekarz mówi, że warto suplementować się danym preparatem człowiek od razu myśli, że jego działanie będzie silne niczym antybiotyk. Natomiast gdy młody sportowiec stosuje suplementy w proszku lub tabletkach mające wspierać jego wydolność i regenerację, często słyszymy od naszych dziadków, że stosuje pewnie środki niedozwolone. Tak wygląda rzeczywistość ludzi nie mających pojęcia o żywieniu i suplementacji.

Tonik wątrobowy – mało znany w Polsce

mężczyzna
źródło: https://pixabay.com/pl/

Nie spopularyzowany przez lekarzy i rzadko wspominany przez dietetyków. Tonik wątrobowy to nic innego jak połączenie wiele różnych substancji wspomagających pracę wątroby. Na samym szczycie jest oczywiście wyciąg z ostropestu plamistego. Ale sam ostropest, to trochę mało. Łącznie jest tak od 5 do nawet 12 składników, które przy zastosowaniu rozsądnego zdrowego żywienia mogą znacznie wspomóc proces detoksykacji. W Polsce sprzedaje się go w cenie od 60 do 80 złotych za przeciętną porcję wystarczającą na 7-8 tygodni. Standardowo oczyszczanie wątroby trwa właśnie tyle czasu. Chociaż osoby z problemami stałymi, które wymagają rocznego leczenia mogą stosować go przez okrągłe 12 miesięcy w stałej dawce. Toniki wątrobowe, to suplementy diety, czyli preparaty łączące w sobie ekstrakty z roślin i makroskładniki z naturalnego jedzenia.

Oprócz toniku polecam spożycie glutaminy, tauryny oraz witaminy C oraz D3. Zapytacie jakie ilości stosować? Najlepiej porozmawiać o tym z lekarzem rodzinnym. Chociaż zdaję sobie sprawę, że większość z nich ma kiepskie nastawienie do pomocy ludziom zwłaszcza jeżeli, ta pomoc ma być skuteczna.

Dodaj komentarz