22 września 2023

http://www.pinterest.com/pin/382946774538781809/

http://www.pinterest.com/pin/382946774538781809/
http://www.pinterest.com/pin/382946774538781809/

Głodówki oraz czasowe posty są sposobem na uzyskanie zdrowia i pozbycia się wielu chorób. Jednak zdrowy człowiek powinien jeść regularnie i nie myśleć o oczyszczaniu się poprzez niedostarczanie pokarmu przez wiele dni. Jednak zaniedbanie układu pokarmowego i żołądka złym odżywianiem sprawia, że spożywanie wielu pokarmów powoduje ból. Metabolizm zaczyna się rozregulowywać ponieważ nie dostarczamy posiłków regularnie w odpowiednich ilościach. Jeżeli nie możecie jeść, jak chcecie żyć w zdrowiu?

Choroby żołądka, które możemy leczyć sami

Wiele z przypadłości, które dotyka przeciętnego Kowalskiego okazują się być chorobami dieto-zależnymi. Oznacza to w skrócie, że ich leczenie opiera się na odpowiednim żywieniu. Zdrowe i wartościowe produkty o prawidłowym przyrządzeniu. Tak, przyrządzanie dań również ma znaczenie zwłaszcza jeżeli mówimy o żołądku. Jeżeli waszym problemem są wrzody żołądka to zapomnijcie o smażeniu na głębokim oleju oraz pieczeniu. Zaleca się także jedzenie potraw o umiarkowanej temperaturze. Odpadają więc dania bardzo gorące lub wręcz zimne. Nałogi, stres a nawet genetyczne predyspozycje mogą wiązać się z powstawaniem wrzodów. Ale w dalszym ciągu można zredukować je dietą. Problem pojawia się dopiero gdy powodem całego zamieszania jest bakteria zwana Helicoacter pylori. Wtedy niezbędne jest odpowiednie leczenie i konsultacje z lekarzem. Tak naprawdę to lekarz zawsze powinien być jedną z pierwszych osób, z którymi się porozumiemy. Znając diagnozę warto także skorzystać z pomocy dietetyka, który poradzi co jeść dokładnie a czego unikać by organizm zachował równowagę i zdrowie.

Niesprawny układ pokarmowy i problemy z odchudzaniem

Metabolizm kojarzy się głównie z procesami trawiennymi. Tak naprawdę jest to szereg procesów związanych z naszymi komórkami. Żeby metabolizm mógł pracować potrzebna jest energia dla komórek. Energią są oczywiście produkty spożywcze. Głównym ich źródłem są węglowodany zaś drugim z kolei tłuszcze. Białka także mogą posłużyć za paliwo zwłaszcza w momencie gdy nasze ciało nie ma innych rezerw energetycznych i składników odżywczych. Problemy z metabolizmem równają się pogorszeniem stanu zdrowia i działaniom na rzecz odchudzania bądź przytycia. Mężczyzna chciałby pewnie zbudować masę mięśniową. Jednak bez szybkiego metabolizmu, który zostanie zaspokojony w 110% proces nadbudowy się nie rozpocznie. Kobieta chcąca schudnąć wpadnie w efekt yoyo ponieważ metabolizm zwolni przez co energia w postaci tkanki tłuszczowej nie będzie pozyskiwana. Szanujmy więc nasz żołądek, który odpowiada za rozdzielanie energii dla komórek i napędzanie metabolizmu. Sami również możemy go podkręcić dodając niego sportu lub rotując ilością produktów spożywczych w ciągu całego tygodnia.

Dodaj komentarz