21 lutego 2024

http://www.pinterest.com/pin/28499410116409410/

http://www.pinterest.com/pin/28499410116409410/
http://www.pinterest.com/pin/28499410116409410/

Trening w domu może być równie efektywny jeśli chodzi o zdrową i szczupłą sylwetkę co na siłowni. Nie trzeba do tego hantli ani żadnych maszyn oraz ciężarów. Za obciążenie mogą służyć specjalne odmiany gumowych przyrządów do fitness. Kobiety używając takich gum dopracują nogi, pośladki oraz uzyskają szczupłą sylwetkę. Mężczyźni zbudują trochę masy mięśniowej łącząc je z tradycyjną kalisteniką, czyli treningiem z obciążeniem własnego ciała. Oczywiście bardzo istotnym dodatkiem będzie odżywianie, które wpłynie na postępy odchudzania lub budowania mięśni.

Tubing do budowy mięśni i siły

Na pierwszy rzut oka tubing nie wygląda jak imponujący sprzęt do treningu. Przypomina ekspander, który oparty jest o kolorową gumę oraz rączki. Istnieje około 5-6 kolorów gum, które mają bardzo różne poziomy wytrzymałości. Rozciągają się na podobną długość około, 200-250% swojej długości standardowej. Oznacza to, że jeden metr tubingu może zostać rozciągnięty nawet do 3-3,5 metra. Opór jaki stawia guma można przełożyć na kilogramy. Najcieńsze gumy o jasnej barwie żółtej to około 1,5-2kg w przełożeniu na ciężar żeliwny. Najgrubsze i najmocniejsze czarne bądź srebrne wersje tubingu to nawet 8 kg. Niektóre wersje można ze sobą łączyć tworząc obciążenia rzędu 20kg. Oznacza to ogromne możliwości treningowe. Pompki z tubingiem lub wyciskanie na barki siedząc stają się o wiele trudniejsze. Osoby mające problem z podciąganiem na drążku mogą wykorzystać go jako asekurację odejmując sobie od wagi kilka kilogramów. Sposobów na jego wykorzystanie jest mnóstwo. Cena za sztukę dowolnego modelu jeśli chodzi o ciężar to od 30 do 50 złotych. Najlepiej zakupić zestaw 3 gum o różnej twardości.

Taśmy do ćwiczeń fitness i pilates

http://www.pinterest.com/pin/148759593917202455/
http://www.pinterest.com/pin/148759593917202455/

Kolejnym tanim sprzętem do domu, który nie zajmuje dużo miejsca są taśmy fitness. Na dobrą sprawę nie zajmują w ogóle miejsca ponieważ po złożeniu są wielkości małego portfela. Podobnie jak wcześniej opisywany tubing są gumami o bardzo dużych właściwościach rozciągających. Zastosowania w treningu są ogromne. Można wzmacniać nimi siłę oraz aktywować partie mięśniowe bez najmniejszego obciążenia na stawach. Jest to rodzaj pozytywnego/zdrowego obciążenia stawów. Opór jest zmienny dzięki czemu stawy przez cały czas przyzwyczajają się do obciążenia treningowego.

Chciałbym podkreślić, że trzeba uważać na podróbki. Biznes fitness jest ogromny i nie każda firma jest profesjonalistą w swoim fachu. Niektóre modele gum i tubingu to kiepskie jakości guma bądź słabe mocowania rączek, które ulegają częstym zerwaniom. Lepiej zapłacić więcej za droższy model i móc trenować miesiącami czy nawet latami nie wydając ani grosza więcej na sprzęt.

Dodaj komentarz