27 lutego 2024

http://www.pinterest.com/pin/244953667207025000/

http://www.pinterest.com/pin/244953667207025000/
http://www.pinterest.com/pin/244953667207025000/

Jama ustna jest siedliskiem tysięcy a może i milionów bakterii. Ich rolą nie jest przenoszenie chorób a pomoc w trawieniu i ochrona naszego ciała. Zdarzają się bakterie negatywne, które są sprawcami chorób jamy ustnej i różnego rodzaju przypadłości mających wpływ na nasz komfort życia. Pojawienie się tych złych gości zawsze zostawia pewne znaki. Są nimi odczucie pieczenia charakterystyczne zmiany na języku czy uczucie palenia. Ale spokojnie, można z nimi walczyć na wiele sposobów łącząc kilka porad dietetycznych z odpowiednimi preparatami dostępnymi w aptekach bez recepty.

Przypadłość, z której nie zdajemy sobie sprawy

Towarzyszący nam nieświeży oddech może być jak plama na tylnej części naszych jeansów. Nie zdajemy sobie z niej sprawy a jednak ludzie dobrze ją dostrzegają i wyrabiają sobie o nas często błędną opinię. Nawet pomimo mycia zębów, braku nałogów i wielu innych rzeczy związanych z nieświeżym oddechem możemy być na niego skazani. Jest to jednak wyrok tymczasowy, który można usunąć. Trzeba tylko zdać sobie z niego sprawę. By to sprawdzić wystarczy zwrócić uwagę na posmak z ust lub spytać o ten problem zaufanej osoby. Jeżeli informacje się potwierdzą możemy zacząć walkę z problemem.

Choroba czy może niedopatrzenie?

Jeżeli problem z zapachem z ust jest tylko niedopatrzeniem wystarczy podjąć proste czynności higieniczne. Regularne mycie zębów 2-3 razy dziennie pastą z intensywnymi naturalnymi substancjami zapachowymi takimi jak mięta daje efekt na kilka godzin. W ciągu dnia możemy przepłukać gardło jednym z popularnych środków do płukania jamy ustnej. No i oczywiście guma do żucia, z którą nie polecam przesadzać. Nie mniej ważne jest to co i ile jemy. Duża ilość pokarmu oraz słabe funkcjonowanie żołądka sprawia, że cały proces trawienny jest nieprzyjemnie odczuwalny przez ludzi wokół nas. Nie zapychanie się jedzeniem zwłaszcza przetworzonym jest tutaj rzeczą kluczową.

Choroby, które wśród objawów mają nieświeży oddech to liczne wirusowe zapalenia jamy ustnej. Mogą być to również grzyby związane ze słabszą higieną jamy ustnej. Pozostający w niej pokarm ukryty pomiędzy zębami może doprowadzić do najróżniejszych przypadłości. Należy więc oprócz mycia zębów, przynajmniej raz dziennie popłukać je solidnie preparatem usuwającym bakterię z trudno dostępnych miejsc. Wtedy ryzyko nieprzyjemnego zapachu z ust spowodowanego resztkami jedzenia znacznie się zmniejszy.

Więcej na temat problemów dotyczących nieświeżego oddechu znajdziecie pod tym adresem:

http://www.gaba-dent.pl/pl_PL/1030/Przykry-zapach-z-ust.htm?Subnav2=Oralmalodour

Dodaj komentarz