22 września 2023

cytrusy

Mikroelementy to potężne pod względem właściwości elementy składowe naszej diety. Mimo iż nie mają kalorii odpowiadają za rzecz równie ważną jak serce czy płuca. Chodzi o układ immunologiczny. Prawidłowa praca tego układu równa się zdrowiu oraz skutecznej ochronie przed infekcjami różnej maści. Witaminy i minerały biorą udział także w procesach wzrostu, funkcjonowania ciała oraz regeneracji. Tak naprawdę dwie z nich są wręcz niezbędne by to zdrowie utrzymać lub odzyskać w razie choroby.

Witamina C niedoceniana przez lekarzy

Faktem jest, że podczas choroby witamina C jest tą najważniejszą. To ona wzmacnia układ odpornościowy. Zarówno dzieci jak i dorośli powinni suplementować ( http://www.vibovit.pl/produkty/vibovit-uczen/ ) ją nawet w okresie pełnego zdrowia. Można skorzystać z tabletek lub proszków dla dzieci znanych jeszcze w latach 80. Podczas choroby dorosły człowiek potrzebuje nawet kilkudziesięciu gramów tej witaminy na dobę! Dziecko także może wrócić do zdrowia szybciej gdyby zwiększyć spożycia witaminy stopniowo podając pewną dawkę co godzinę. Dzięki takiemu zabiegowi walka z chorobą jest dużo skuteczniejsza. Niektóre badania niepopularne wśród lekarzy pokazują silne działanie tej witaminy niemal na każdą chorobę. A podawanie regularnych dawek co godzinę jest w stanie wzmocnić układ immunologiczny po ponad 50% w stosunku do wartości początkowej.

Czego nie wiemy o witaminie D

Niemowlęta i dzieci do 2 roku życia są narażone na tak zwaną krzywicę. Żeby jej zapobiec trzeba podawać witaminę D. Powiem więcej, ten mikroelement należy suplementować dłużej niż przez pierwszy 1-2 lata życia dziecka. W okresie zimy i jesieni powinna być obowiązkowa! Okazuje się, że witaminy dla dzieci z grupy D są często pomijane. A to one odpowiadają za zdrowie i prawidłowy rozwój. Są niemal na tym samym poziomie co wcześniej opisany kwas askorbinowy lewoskrętny. Dorosła osoba powinna również zastosować suplementację przynajmniej dawką 2000 IU poza sezonem słonecznym. Można kupić tran lub skorzystać z kapsułek połączonych z olejem. Bardzo ważne by przyjmować ją wraz z tłuszczem. Wtedy mamy pewność, że wchłonie się w pełni.

Dodaj komentarz