4 marca 2024
dachowiec

źródło: http://pixabay.com/pl/kot-kotek-cat-s-eyes-zwierz%C4%85t-115701/

kociątko
źródło: https://www.pinterest.com/pin/208010076512219638/

Naukowcy cały czas odkrywają nowe właściwości witamin. W ostatnich latach odkryto także kilka nowych mikroelementów, które mogą przyczyniać się do lepszej profilaktyki zdrowia oraz pomocy przy tak zwanych nieuleczalnych chorobach. Zwierzęta podobnie jak ludzie potrzebują mikroelementów do prawidłowego funkcjonowania. Ale jak się okazuje wykorzystują je często inaczej niż człowiek. Suplementy dla psów i kotów są coraz częściej wybierane przez właścicieli świadomych potrzeb swojego pupila.

Człowiek i zwierzę. Wspólne cechy suplementacji

Ssaki charakteryzują się identycznym działaniem i potrzebami serca, stawów oraz układu oddechowego. Zarówno człowiek jak i kot potrzebuje witaminy C i glukozaminy do poprawy zdrowia i metabolizmu chrząstki stawowej. Minerały takie jak magnez i żelazo będą odpowiadały za witalność, krew oraz funkcjonowanie mięśni bez skurczów. Wiele produktów określanych jak suplementy dla zwierząt nie ma postaci tabletek. Są to przede wszystkim płyny, żele oraz stałe formy chrupek przypominające karmę. W innym wypadku dyskretne podanie ich do posiłku byłoby bardzo trudne. Każdy z takich preparatów wymaga wypicia dużej ilości wody, która rozpuszcza go i służy do przenoszenia po ciele. Podając psu taki preparat powinniśmy zapewnić mu dostęp do wody i pilnować by miska była zawsze pełna.

Tłuszcz dla poprawy zdrowia skóry i sierści

Człowiek chcąc poprawić wygląd swojej skóry stosuje dwie rzeczy. Jedną są minerały takie jak cynk zaś drugą zioła oczyszczające wątrobę. Te dwie rzeczy spisują się najlepiej w dbaniu o cerę. Zwierzęta domowe potrzebują nieco innych rzeczy. Nienasycone kwasy tłuszczowe ( Karmy dla zwierząt z witaminami ) oraz biotyna to podstawowe składniki każdego suplementu na poprawę sierści i skóry zwierzęcia domowego. Redukują wypadanie włosów oraz łuszczenie się naskórka. Bardzo ważny jest także cholesterol, który sam w sobie nie jest niczym złym. Nawet człowiek musi uzupełniać go regularnie dla dobra swoich własnych hormonów. Ale z różnych dziwnych powodów tak się nie dzieje. Dla psa i kota cholesterol powinien być podstawą diety. Jeżeli zwierzę jest aktywne nie ma mowy o podwyższonym poziomie tego składnika. Jedynie psy i i koty, które całe dnie przebywają zamknięte w domu narażone są na problemy z układem krwionośnym i sercem.

Dodaj komentarz