4 marca 2024

Oferta poszczególnych producentów garnków jest niezwykle bogata i szeroka, stąd też zakup odpowiednich naczyń do kuchni dla większości samotnych mężczyzn, pozbawionych wsparcia kobiety, może stanowić nie lada wyzwanie. Wybór konkretnych garnków ma ogromny wpływ nie tylko na komfort, wygodę i czas przygotowywania codziennych, nawet najprostszych posiłków, ale również na ich…smak i wygląd.

Dobry garnek to smaczny posiłek

Sklepowe półki wręcz uginają się pod ciężarem różnorodnych garnków, które wprawdzie wyglądają bardzo efektownie i dostępne są w atrakcyjnych, promocyjnych cenach, ale niestety często wykonane są z materiałów niskiej jakości. W trakcie gotowania niektórych potraw oraz czyszczenia naczyń może nastąpić wydzielanie szkodliwych substancji, przenikających do jedzenia i niebezpiecznych dla zdrowia. Należy natomiast pamiętać, że garnki bezustannie poddawane są różnym, niekorzystnym warunkom takim jak wysoka temperatura, ogień czy tłuszcz, stąd też muszą być przede wszystkim solidne, a przy tym funkcjonalne. Rodzaj materiału, z którego wykonane są naczynia wpływa również na ostateczny smak i wygląd potrawy. Dobry garnek powinien posiadać wielowarstwowe dno (zwykle od trzech do sześciu warstw), gwarantujące równomierne przewodzenie ciepła po całej powierzchni dna, dzięki czemu eliminuje ryzyko przypalenia dania. Nie mniej ważnymi elementami wyposażenia naczynia do gotowania są również: wskaźnik temperatury, ergonomiczny kształt rączek i uchwytów czy wygodne pokrywki

Garnki ze stali chirurgicznej

W ostatnich latach ogromną popularnością, zarówno wśród profesjonalistów jak i amatorów, cieszą się przede wszystkim garnki wykonane ze stali chirurgicznej, które są odporne nie tylko na wysokie temperatury, ale również różnorodne uszkodzenia i dokształcenia. Stal chirurgiczna nie wchodzi w jakiekolwiek reakcje z poszczególnymi elementami jedzenia, dzięki czemu przygotowywane posiłki nie są narażone na przenikanie szkodliwych, niebezpiecznych dla zdrowia substancji. Dodatkowo odpowiednia konstrukcja sprawia, że potrawy gotują się w sposób równomierny, nie przywierają i nie przypalają się. Garnki ze stali nierdzewnej posiadają wprawdzie dosyć wysoką cenę, ale z pewnością posłużą nawet kilkanaście lat.

Dodaj komentarz