4 marca 2024
oszczedzanie na kosmetykach

Oszczędzanie na kosmetykach to umiejętność, która przydałaby się wielu kobietom. Silna potrzeba atrakcyjnego wyglądu sprawia, że większość pań jest w stanie wydać duże pieniądze na produkty do makijażu i pielęgnacji. Jednocześnie trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że można uzyskać takie same efekty znacznie niższym nakładem kosztów. Jak skutecznie zaoszczędzić na kosmetykach? 

Wykorzystujmy kosmetyki do końca

Jednym z bardziej skutecznych sposobów oszczędzania jest zasada polegająca na tym, że musimy wykorzystać każdy kosmetyk do końca. Wiele kobiet ma problem z kompulsywnym kupowaniem kosmetyków. Często prowadzi to do tego, że mamy w domu 10 podkładów (lub innych produktów), których nie jesteśmy w stanie wykorzystać przed upływem terminu ważności. W rezultacie musimy je wyrzucić lub oddać. Gdy postanowimy sobie, że zużyjemy każdy kosmetyk do końca i dopiero wówczas kupimy następny, zdecydowanie łatwiej będzie się nam oprzeć chęci dokonania nieplanowanego zakupu. Będziemy również rozważniej wybierać kosmetyki.

Promocje w Rossmanie

Rossman to znana  sieciówka z popularnymi kosmetykami. Nie każdy jednak wie że w internecie można znaleźc gazetką rossmana w której znajdziesz wszystkie promocje bez wychodzenia z domu. Tak planujemy zakupy rozsądnie wybierając produkty w promocjach

Kupujmy produkty o większej pojemności

Bardzo dobrym pomysłem na zaoszczędzenie pieniędzy jest wybieranie kosmetyków w dużych opakowaniach. Jako, że klient w dużej mierze płaci za opakowanie, oszczędności mogą być znaczne. Warto jest kupować większe pojemności szamponów, żeli pod prysznic, mydeł, toników, płynów micelarnych. 

Zainteresujmy się kosmetykami all in one

Osoby zastanawiające się nad oszczędzaniem na kosmetykach mogą zacząć od kupowania produktów all in one. Możemy kupić żel pod prysznic pełniący jednocześnie funkcję szamponu do włosów czy szampon z odżywką. Jeżeli chodzi o kosmetyki kolorowe, warto zainteresować się między innymi różami w kremie, które mogą pełnić równocześnie funkcję pomadki i cienia do powiek. Dobrym wyborem będzie także bronzer, którego można użyć do konturowania twarzy i jako cienia do powiek.

Postawmy na minimalizm w kosmetyczce

Minimalizm w kosmetyczce to zdecydowanie jeden z najlepszych sposobów na oszczędzanie. Jest to rozwiązanie, z którego korzystają głównie kobiety dojrzałe. Przetestowały one w życiu tysiące kosmetyków i wiedzą, jakie produkty są dla nich najlepsze. Żeby stworzyć minimalistyczną kosmetyczkę należy zastanowić się jakie są nasze niezbędne produkty do makijażu. Warto jest stawiać na kosmetyki uniwersalne, przy pomocy których można wykonać zarówno makijaż dzienny, jak i wieczorowy.

Rozważnie korzystajmy z gazetek promocyjnych

Każda sieć drogerii w Polsce wydaje własne gazetki promocyjne. Możemy dzięki nim zaoszczędzić pieniądze, ale tylko wówczas gdy będziemy wykorzystywać je umiejętnie. Przykładowo, gdy wiemy, że zbliża się promocja 40% na wszystkie kosmetyki kolorowe, warto z niej skorzystać, ale tylko po to, żeby kupić produkty, z których korzystamy na co dzień (na przykład nasz ulubiony podkład, eyeliner czy tusz do rzęs). Jeżeli damy się ponieść emocjom i kupimy dużą ilość kosmetyków tylko dlatego, że są tanie, ostatecznie okaże się, że wydamy więcej niż gdyby promocji nie było (na to też czekają specjaliści od marketingu).

Dodaj komentarz