28 maja 2024
lezanka

Grota solna to doskonałe miejsce od wypoczynku w warunkach sprzyjających zdrowiu. Dzisiaj na korzystanie z takich pomieszczeń decyduje się wiele osób, więc umieszczenie ich w hotelu, gabinecie spa czy parku wodnym jest bardzo dobrą inwestycją. Przygotowując grotę solną, nie można zapominać również o jej odpowiednim wyposażeniu dla użytkowników. Jakie leżanki warto wybrać do groty solnej?

Czym powinna cechować się leżanka do groty solnej?

W grotach solnych panują specyficzne warunki, a dokładnie jest to podwyższona wilgotność oraz obecność soli. Są one korzystne dla zdrowia, jednak z drugiej strony sprzyjają szybkiemu niszczeniu wyposażenia, które umieszczone jest w grocie.

Wobec tego wtedy, gdy zamierza się zamówić leżanki do groty solnej, bardzo duże znaczenie ma ich budowa, ponieważ tylko wtedy będą mogły one zapewnić nie tylko odpowiedni komfort, ale również trwałość na lata.

Leżanki do groty solnej – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając leżanki do groty solnej, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na poniższe kwestie:

1. Rodzaj materiałów

Leżanka powinna być wykonana z materiału odpornego na korodowanie. Najlepiej sprawdzają się wtedy leżanki metalowe, aluminiowe poddawane procesom antykorozyjnym jak cynkowanie, malowanie proszkowe.

2. Sposób przechowywania

Praktycznym rozwiązaniem jest możliwość sztaplowania leżanek, czyli układania ich na sobie. Dzięki temu można łatwiej utrzymać czystość we wnętrzu. Dodatkowym atutem będzie wtedy niski ciężar.

3. Wyprofilowanie leżanki

Dobre leżanki do groty solnej powinny być odpowiednio wyprofilowane, by zapewniać komfort wypoczynku dla użytkowników. Najlepiej, aby leżanka miała wygięte w tył oparcie oraz podniesioną część na nogi, by zapewnić właściwy komfort. Plusem będzie również osobny zagłówek.

4. Estetyka leżanek

Nie można też zapominać o kwestiach jak estetyka, dlatego najlepiej wybrać leżanki do groty solnej eleganckie, dopasowane stylem i kolorem do aranżacji wnętrza. Producenci leżanek mogą zaoferować je w wielu wariantach wzorniczych, więc można dopasować je wtedy odpowiednio do swojego gustu, pomysłu na wystrój groty solnej.

5. Materiał na leżanki

Warto też zwrócić uwagę na to, jaki materiał został wykorzystany do produkcji leżanek. Powinien być nie tylko przyjemny w dotyku, lecz również łatwy w czyszczeniu, dezynfekowaniu.

Gdzie kupić leżanki do groty solnej?

Do zapoznania się ze swoją kolekcją leżanek do groty solnej CARIBIC zaprasza firma Haste – jej kolekcja dostępna jest na stronie https://hastegarden.pl/.

HASTE TRADE & DESIGN Sp. z o.o.

Nowowiejska 2, 55-120 Oborniki Śląskie

Tel.: +48 717345371, E-mail: sklep@hastegarden.com

Dodaj komentarz