29 listopada 2022
nauka jezyka

Angielski dla firm to popularny sposób na zainwestowanie w załogę. Jakie kursy angielskiego są obecnie przeznaczone dla klientów biznesowych? Jakie są ich najważniejsze zalety? Zobacz dostępne warianty i porównanie!

Kiedy warto zainwestować w biznesowy kurs angielskiego?

Kursy językowe są jednymi z najczęściej wybieranych kursów wśród firm. Dzięki nim przedsiębiorca może zainwestować w umiejętności językowe swoich pracowników i dzięki temu również we własny biznes.

Pracownicy, którzy bez problemów posługują się językami obcymi, mogą pomóc firmie w rozwoju międzynarodowym, ale również w obsłudze zagranicznych klientów w kraju. To duży atut, biorąc pod uwagę fakt, że firma może wtedy uzyskać wizerunek przyjaznej i profesjonalnej.

Gdy zatem pracownicy nie znają jeszcze dobrze języków obcych, w takiej sytuacji inwestycja w kurs językowy z pewnością będzie trafiona. Najczęściej wybierany jest wtedy angielski dla firm, ponieważ to właśnie ten język używany jest w biznesie najczęściej.

Rodzaje kursów angielskiego dla firm – co wybrać?

Język angielski przeznaczony dla klientów biznesowych dostępny jest w wielu wariantach. Jak wybrać odpowiedni angielski dla firm?

Uniwersalny kurs angielskiego z elementami języka biznesowego

To najczęściej wybierany typ kursu, gdy pracownicy nie znają jeszcze języka albo ich znajomość jest na podstawowym poziomie. Przekazuje on wtedy kompleksową wiedzę, ucząc czytania, pisania oraz rozmawiania. Dodatkowo kładzie on nacisk na język używany w biznesie, dzięki czemu dobrze przygotowuje pracowników do pracy.

Specjalistyczny kurs angielskiego

Tego rodzaju angielski dla firm jest przeznaczony głównie dla pracowników określonych branż, na przykład finansowej, prawnej, medycznej. Skupia się on na konkretnym słownictwie. Skierowany jest do osób posiadających już podstawy językowe.

Konwersacyjny kurs angielskiego

Jeżeli w pracy duże znaczenie ma sprawna rozmowa w języku angielskim, w takim przypadku bardzo dobrym wyborem będzie angielski dla firm w formie kursu konwersacyjnego. Takie kursy prowadzone są też z native speakerami, co pozwala na uzyskanie jeszcze lepszego przygotowania.

Kursy przygotowujące do egzaminów językowych

Skoncentrowane są one na nauce pozwalającej na zaliczenie egzaminu językowego, który potwierdza posiadane umiejętności. Są one polecane w sytuacji, gdy na danym stanowisku należy posiadać określony rodzaj certyfikatu językowego.

Internetowe kursy angielskiego

Dostępne w wielu wariantach i obecnie bardzo popularne. Mogą być prowadzone na żywo przez komunikator internetowy, ale również mogą dawać dostęp do internetowego serwisu e-learningowego z różnymi materiałami, by uczyć się we własnym tempie.

Dodaj komentarz