14 lipca 2024
zdrowe jedzenie

Catering dietetyczny jest aktualnie oferowany w wielu miastach w Polsce. Gdy również zastanawiasz się nad jego zamówieniem, ale nie wiesz, czy to zrobić, zobacz, kiedy warto zdecydować się na dietę pudełkową!

Dieta pudełkowa – na czym polega?

Usługa cateringu dietetycznego polega na systematycznym dostarczaniu do klienta posiłków w pudełkach, zgodnie z wybranym wariantem diety.

Firmy cateringowe mogą zaprezentować klientom różne rodzaje diet, które mogą uwzględniać także alergie, potrzeby zdrowotne, a także zapotrzebowanie kaloryczne. Dzięki temu, że nie trzeba przygotowywać posiłków samodzielnie, klient decydujący się na taki wariant diety może zatem jeść zdrowo i smacznie.

Najczęściej dieta pudełkowa składa się z 5 posiłków dziennie, dlatego firma przekazuje wtedy swoim klientom dania na śniadanie, obiad i kolację oraz przekąski na drugie śniadanie oraz na podwieczorek.

Jakie są główne zalety usługi cateringu dietetycznego?

Catering dietetyczny prezentuje wiele zalet, dlatego też dzisiaj ta usługa jest bardzo popularna i chętnie wybierana. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Przede wszystkim catering dietetyczny to bardzo wygodna propozycja dla osób, które z różnych powodów nie mają czasu, ochoty czy motywacji do samodzielnego przyrządzania dań. Sprawdza się on również bardzo dobrze wtedy, gdy nie ma się odpowiedniej wiedzy w zakresie przyrządzania posiłków zbilansowanych, dopasowanych do stanu zdrowia.

Duży wybór diet daje możliwość dostosowania ich do swoich gustów oraz wymogów, na przykład można zdecydować się na dietę odchudzającą, dietę wegetariańską albo wegańską, dietę przeznaczoną dla sportowców czy też dietę dla cukrzyków, osób ze schorzeniami układu krwionośnego.

Z tego względu dieta pudełkowa Ruda Śląska oraz dostępna w innych miastach może być bardzo dobrym wyborem dla osób, które odchudzają się, mają specjalne zalecenia dietetyczne, mają alergie pokarmowe.

Czy catering dietetyczny ma jakieś wady?

Jeśli chodzi o najważniejsze wady cateringu dietetycznego, trzeba głównie wskazać na jego koszt. To większy wydatek niż samodzielne przyrządzanie posiłków, ale firmy cateringowe często oferują swoim klientom atrakcyjne rabaty.

Zwykle jeden dzień cateringu dietetycznego będzie dla klienta firmy cateringowej wydatkiem rozpoczynającym się od 50 złotych. Więcej trzeba będzie zapłacić za diety bardziej kaloryczne, diety eliminacyjne, na przykład bezglutenową.

Żeby dowiedzieć się więcej na temat różnych wariantów cateringu oraz jego kosztów, warto wejść na stronę internetową firmy cateringowej i zapoznać się z dostępną ofertą.

Dodaj komentarz