25 kwietnia 2024
zdjęciowiec

źródło: https://pixabay.com/

Szkolenie w kierunku fotografii jest umożliwia rozpoczęcie nowej drogi zawodowej. Jest preludium do zdobywania oficjalnych kwalifikacji w robieniu zdjęć i pierwszym kontaktem z profesjonalną pracą fotografa oraz studia fotograficznego. Nie każdy wie że ukończenie tego szkolenia może być podyktowane chęcią rozwoju w innej branży. Gdzie znajomość fotografii przydaje się w pracy zarobkowej?

Makijażystka i stylistka

kurs fotografii
źródło: https://pixabay.com/

Makijaż podobnie jak stylizacja stroju to wizualna prezentacja, która jest prezentowana w formie zdjęć, filmów oraz pokazów na żywo. Znajomość fotografii a dokładnie podstaw kadrowania i manipulowania światłem przy sesjach modelek i modeli jest umiejętnością, którą posiadają najlepsi w tym fachu. W Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu jest największy popyt na specjalistów z dziedziny makijażu, wizażu i stylizacji, którzy mają szkolenie z wykonywania zdjęć. Specjalistyczny kurs fotografii w Krakowie posiada moduły skierowane dla osób chcących pracować z drugim człowiekiem lub po prostu potrzebują wiedzy i praktyki z wykonywania zdjęć portretowych.

Działania marketingowe na portalach społecznościowych

Promowanie firmy na portalach społecznościowych opiera się na zamieszczaniu postów tekstowych i wizualnych, które w dużej mierze są własnoręcznie zrobionymi zdjęciami. Kurs fotografii produktowej lub fotografia promocyjna to najlepsze kierunki dla młodego przedsiębiorcy, który sam prowadzi fanpage lub stronę internetową firmy i chce własnoręcznie publikować oraz tworzyć treści wizualne na obie witryny. Amatorskie fotografie na wielu „fanpejdżach” związanych z gastronomią, handlem i usługami cierpią na niskiej jakości zdjęcia, których głównym grzechem jest kadrowanie oraz brak podstawowej obróbki w programie graficznym. Takie osoby powinny ukończyć jedno ze szkoleń specjalistycznych, co wpłynie pozytywnie na wizerunek ich działalności.

Zdjęcia z wesela z własnej perspektywy

kurs fotografii
źródło: https://pixabay.com/

Pan młody idzie na lekcje tańca by dobrze wypaść na swoim weselu. Jeżeli planujecie sami robić zdjęcia na ślubie za pozwoleniem państwa młodych, lub czynić honory głównego fotografa (zdarza się to bardzo rzadko), to szybki kurs fotografii ślubnej będzie cennym uzupełnieniem podstawowej wiedzy i olśnieniem w kwestii lepszych zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych.

Bez aspiracji profesjonalnego fotografa, również można szkolić się w robieniu zdjęć. To szczególnie ważne w kilku profesjach i sytuacjach wymagających od nas autopromocji.

Dodaj komentarz