21 lutego 2024
kurkuma

źródło: https://pixabay.com/pl/

Kto nie chce żyć długo i cieszyć się zdrowiem nawet w zaawansowanym wieku? Ten truizm zawsze będzie powtarzany ponieważ ludzie do dnia dzisiejszego mają niewielką dyscyplinę niezbędną dla zdrowego życia. Ich wiedza jest również niewielka, co przekłada się na ciągłe sięganie po farmaceutyki i brak wiary w leczenie za pomocą żywienia. Dwa produkty spożywcze zaliczane do super food, czyli kurkuma oraz kakao łamią wszelkie medyczne zasady i pozwalają leczyć i zapobiegać wielu chorobom.

Kurkuma czy może Turmeric

Kurkuma to jedna z najgorszych przypraw jeśli chodzi o właściwości brudzące. Zaczynam od tak błahej rzeczy, by z opisu hinduskiego złota nie wyszła promocja niczym z reklamy telewizyjnych. Wartość kurkumy dla zdrowia jest nieoceniona. Wspomaga prace wątroby i redukuje stany zapalne walcząc z wolnymi rodnikami. Ostrzegam przed przyprawami niskiej jakości. Tak naprawdę znalezienie prawdziwej kurkumy jest bardzo trudne. Zwykle dostajemy kiepskiej jakości produkt, który ma znikome właściwości zdrowotne. Dlatego osoby, które liczą, że kurkuma pomoże im wyleczyć się z choroby powinny sięgnąć po suplement. Tak zwany Turmeric, to nic innego jak kurkuma wyekstraktowana do formy żelowej kapsułki. Działa bakteriobójczo, przeciw wirusom i grzybom. Jest całkiem tania i łatwo dostępna w sklepach internetowych. Topowe produkty na jej bazie tworzone są przez markę Swanson.

Ziarna kakaowca zamiast podróbki kakao

super food
źródło: https://pixabay.com/pl/

Produkt jakim jest kakao o niskiej zawartości tłuszczu, to największa zbrodnia dla tego super food. Mania na punkcie tłuszczu nie ustaje. Brak wiedzy a może chęć wpędzenia wszystkich ludzi na świecie w choroby przewlekłe sprawia, że kakao w proszku jest produktem wybrakowanym i mało wartościowym. Znacznie lepsze są ziarna kakaowca. Droższe, ale zawierające w sobie 50% tłuszczu! Ziarna posiadają zaskakująco wysoki poziom żelaza, magnezu a także chromu. Niektóre badania dowiodły, że koncentracja antyoksydantów w 1 gramie kakao przebija nawet kurkumę i inne super jedzenie. Spożywając na zmianę około 10 gramów nasion kakao i 5 gramów kurkumy bez przerw można polepszyć swoje wyniki badań oraz zwalczyć wiele chorób związanych z jelitami, sercem, układem krążenia oraz mózgiem! Trzeba dodać, że najlepsze rezultaty uzyskamy redukując ilość spożywanych węglowodanów do poziomie 3g dziennie na 1kg masy ciała lub niższej.

Dodaj komentarz