22 września 2023
skóra

źródło: https://pixabay.com/pl/

Kurtka ze skóry jest unikalnym elementem świata mody ponieważ nigdy nie przestaje być na topie. Jednak noszenie jej wymaga spełnienia kilku warunków. Tylko niektóre grupy i osoby o specyficznej budowie będą wyglądały w niej dobrze. Nie mniej ważny jest styl reszty garderoby. Sprawdź, czy jesteś facetem, dla którego skórzana kurtka jest najlepszym przyjacielem w sezonach jesiennym i wiosennym.

Gabaryty – szczupły, gruby a może…

Jaką sylwetką należy dysponować, by czuć się i dobrze wyglądać w skórze? Na pewno skórzana kurtka nie jest dla osoby przesadnie szczupłej. Zobrazuje wam taką osobę, by mieć jasną sytuację. Chodzi o faceta, który ma problem z nabraniem masy mięśniowej lub raczej nie kwapi się do aktywności fizycznej by ten fakt zmienić. Jest wysoki i bardzo szczupły. Nie posiada atletycznej ani nawet sportowej sylwetki. Takie osoby w wyglądają w skórze jak wieszak. Nawet dopasowane kurtki leżą na nich jak na sklepowych wieszakach i wcale nie wyglądają elegancko. Najlepsze sylwetki dla kurtek ze skóry, to atletyczni dobrze zbudowaniu mężczyźni o szerokim rozstawie ramion. Nawet masywny facet z lekkim brzuszkiem będzie wyglądał w niej dobrze. To zaskakujące, że często droga skórzana kurtka pasuje lepiej do osoby grubszej niż szczupłej.

Grupy, z którymi kojarzymy „skórę”

motocykl
źródło: https://pixabay.com/pl/

Chodzą w niej rockmani, fani innych ciężkich brzmień i motocykliści. Ty nie musisz należeć do żadnej z tych grup by móc ją założyć. Niemniej jednak każda z tych grup świetnie wpasowała się zwłaszcza w czarną skórę z metalowymi dodatkami z rodzaju łańcuchów i kolców. Motocykliści jeżdżący na klasycznych maszynach typu chopper preferują czarną skórę posiadającą jedynie naszywki nawiązujące do wolności i motywu drogi. Kierowcy ścigaczy wybierają modele kurtek o różnych kolorach i dodatkach z poliestru i innych materiałów syntetycznych. Osoby słuchające ciężkiej muzyki rockowej i metalu preferują ciemny styl, w który idealnie wpisuje się skórzana kurtka.

Czerń czy brąz?

skórzana kurtka
źródło: https://pixabay.com/pl/

Klasyczna czerń zawsze będzie modna. Jednak moim zdaniem to brąz jest kolorem, który powinny wybrać wszystkie osoby dobrze zbudowane i nie utożsamiające się z powyżej opisanymi grupami. Brąz może występować w jaśniejszym i ciemniejszym odcieniu. Dobierzcie go do swojej karnacji oraz stylu reszty ciuchów jaki macie. Im więcej jasnych spodni, tym lepiej wybrać ciemniejszą górę. Odwrotnie w przypadku posiadania ciemnych spodni.

Dodaj komentarz