28 maja 2024

http://www.pinterest.com/pin/361836151283855079/

http://www.pinterest.com/pin/361836151283855079/
http://www.pinterest.com/pin/361836151283855079/

Skóra kobiety jest bardziej delikatna i subtelna zwłaszcza na twarzy. Męski zarost sprawia, że skóra jest twardsza, bardziej zbita i podatna na zmiany. Wystarczy porównać dłoń obu płci by zauważyć różnicę. Bycie „gruboskórnym” samo w sobie nie jest złe. Oczywiście mając na myśli biologię ludzkiego ciała. Problemem są za to zmiany na skórze, podrażnienia i wiele innych rzeczy, które wiążą się z męską higieną twarzy. Można z nimi walczyć. Można je także redukować na wiele sposobów naturalnie. Jednak najprostszym sposobem jest zakup dobrego kosmetyku. Od siebie dodam, iż najlepiej by posiadał naturalny skład.

Koniec skórnych problemów po goleniu

Zdaje się, że problemy ze skórą po goleniu są niezwykle proste to zredukowania. To jest fakt ponieważ w większości przypadków zależne są od naszych złych nawyków. Czy przypadkiem nie golicie się pod włos? A może używacie zaraz po goleniu perfum i innych preparatów na bazie alkoholu? Nawet spirytus salicylowy jest poważnym błędem jeśli chodzi o stosowanie na skórę. Zapomnijcie o tych rzeczach. Po pierwsze zmieniacie metodykę golenia na „z włosem”. Wtedy nie podrażniacie zarostu. Druga rzecz, to rezygnacja ze wszystkich kosmetyków na bazie alkoholu. Dozwolone są tylko kremy dla mężczyzn do twarzy o delikatnym, naturalnym składzie. Twarz po goleniu jest bardzo podatna na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego susząc ją należy używać delikatnych ruchów z rodzaju poklepywania ręcznikiem. Zero wcierania oraz mocnego szorowania. Zanim nałożycie na nią krem dajcie jej przynajmniej 5 minut spokoju. Niech przeschnie a naturalna flora bakteryjna się odbuduje.

Hamowanie starzenia z odpowiednim kremem

Starzenie się mężczyzn przebiega nieco inaczej niż kobiet. Chodzi mi o aspekt wizualny. Często zmarszczki nie są tak podkreślone podobnie jak pofałdowana skóra. Dzieje się tak ponieważ panowie mają więcej tkanki tłuszczowej oraz wody podskórnej w okolicy twarzy. Tracą jędrność o wiele później. Ale nie zmienia to faktu, że w późniejszych latach życia skóra staje się mniej odżywiona i zmęczona. Jej koloryt oraz natłuszczenie zaczyna się rozregulowywać. Wtedy dobrze jest zacząć stosować kremy „energetyczne”. Są to specjalne linie produktów zawierające substancje pobudzające skórę i odżywiające ją bezpośrednio od zewnątrz. Oprócz tego warto zainwestować w dobry kosmetyk pod oczy, który usuwa opuchlizny świadczące o słabym śnie lub przemęczeniu oraz coś do nawilżania. Nawet tłusta skóra powinna być nawilżana jeden raz dziennie. Zazwyczaj warto użyć takiego kremu wieczorem kilka minut po umyciu twarzy i jej lekkim wysuszeniu.

Jeżeli interesuje was temat kosmetyków dla mężczyzn (takich jak: żel do golenia, pianka do golenia, woda po goleniu) a co za tym idzie zasad higieny skóry po goleniu zapraszam tutaj: http://www.niveamen.pl/pages/faq

Dodaj komentarz