4 marca 2024
cienie

źródło: https://pixabay.com/pl/

Piszę te słowa w listopadzie, czyli na dwa miesiące przed sylwestrem. Impreza sylwestrowa w telewizji określana jest mianem wielkiego wydarzenia, które trzeba świętować, ponieważ wszystko co złe w danym roku się kończy. Możemy tym samym otworzyć nowy rozdział, w którym czekają nas same sukcesy. Akurat to zależy tylko i wyłącznie od nas, więc trudno powiedzieć jednoznacznie, czy faktycznie będziemy odnosić sukcesy. Bez odpowiedniej motywacji nie ma mowy o zmianach nawet na pierwsze dni stycznia kolejnego roku.

Zacznij w grudniu nie w styczniu

śnieg
źródło: https://pixabay.com/pl/

Jeżeli już wiesz co chcesz zmienić nawet nie myśl, by czekać z tym do stycznia. Niech sylwester będzie imprezą, na której zacznie się szczyt Twojego pozytywnego myślenia o sukcesie. Nie psuj sobie imprezy myślami „już jutro muszę iść na siłownię i zacząć trenować by schudnąć’. Albo „Pojutrze zaczynam naukę języka obcego. W szkole mi nigdy nie szło ale muszę się przełamać choć tego nie lubię”. Najwięcej osób niespełniających swoich postanowień na Nowy Rok zaczyna zbyt późno. To, że postanawiasz, że coś osiągniesz w następnym roku nie znaczy, że musisz postanowienie to zacząć realizować właśnie wtedy. Pierwsze kroki zawsze stawiaj kilka tygodni wcześniej. Dzięki temu motywacja od stycznia jeszcze wzrośnie.

Czytanie o sukcesie innych pomaga

cytat
źródło: https://www.pinterest.com

Może nie każdy człowiek czytając biografię Michaela Jordana, zdobędzie mistrzostwo NBA, ale gwarantuje, że wyniesie z niej więcej mądrości i doświadczeń, na których można się uczyć. Bo przecież najlepiej uczyć się na błędach innych. Dlatego też warto czytać biografie ludzi, których szanujemy lub chcemy naśladować. Sportowcy mają setki książek o swoich sukcesach. To samo politycy oraz artyści sceny muzycznej. Podobnie podróżnicy.

Ogłoś to światu

Dosyć mocno oddziałują na psychikę posty na portalach społecznościowych, które mówią o naszych planach. Możemy napisać, że za 4-5 miesięcy (podajmy realne daty) zdamy kurs na prawo jazdy. Lub w ciągu najbliższego pół roku schudniemy 10 kilogramów. Nie chodzi o to by „zalajkowało” to wiele osób. Samo przeczytanie takiej wiadomości sprawi, że motywacja wzrośnie. Skoro mówimy, że coś zrobimy czas, to udowodnić światu. To rada tylko dla najsilniejszych charakterów.

Dodaj komentarz