4 marca 2024
dolce gusto

źródło: https://pixabay.com/pl/

Szybko i zdrowo – to słowa, które niezbyt często idą ze sobą w parze. Kawa jest jednak wyjątkiem. W tym przypadku możemy w krótkim czasie, który zajmuje jej przygotowanie, uzyskać unikalny smak. To wszystko, dzięki kapsułkom promowanym od kilku lat przez Nescafe. Oczywiście, nie jest to klasyczna parzona kawa przyrządzona przez baristę. Niemniej, dzięki kapsułkom uzyskujemy możliwość stworzenia w domowym zaciszu swojej własnej kawiarni.

Esencja wysokiej jakości

cukier
źródło: https://pixabay.com/pl/

Cena kapsułek w stosunku do jakości kawy w niej zawartej jest niewysoka. Warto bowiem wiedzieć, że w kapsułkach zawarte są starannie wyselekcjonowane ziarna arabiki o najwyższej jakości. Na opakowaniu mamy dokładnie spisany skład produktu. Pochwały dla producenta ! W końcu produkt jest hermetycznie zamknięty, co nie zawsze zwiastuje naturalne składniki bez chemii. Żeby stworzyć te unikalne smaki, o których pisałem, do mielonych ziaren kawy dodaje się różne naturalne składniki zmieniające aromat. Można się zastanawiać, jak to możliwe, że każda z tych kapsułek mieści w sobie tak wiele różnych smaków i odmian kawy. W końcu mamy do wyboru też zupełnie inne rodzaje kawy, jak: cappuccino i latte, których klasyczny sposób wykonania jest przecież nieco inny. Wszystko wiąże się z ciśnieniem ekspresu oraz zawartej w kapsułce esencji. Dzięki temu, jeden rodzaj kawy jest gęstszy, zaś drugi lekki i puszysty. Hermetyczne zamknięcie w tym przypadku chroni wnętrze przed popsuciem, utrzymuje świeżość oraz co ważne gwarantuje świetny smak. Do tego ekspresy kapsułkowe są całkiem tanie.

Herbata w kapsułkach

Oprócz kawy w kapsułkach, możemy kupić także czekoladę do picia, która w składzie ma wyselekcjonowane ziarna kakao wysokiej jakości. Z kolei, czymś nietypowym mogą być kapsułki z herbatą. Dlaczego uważam to za nietypowe? Zdrowe przygotowywanie herbaty wiąże się z parzeniem suchych liści nie dłużej niż 10-20 minut, w zależności od gatunku. W kapsułce mamy esencję i ciągle moczone liście. Hermetyczne opakowanie nie dopuszcza do środka powietrza i zachowuje prozdrowotne właściwości takiej herbaty co przemawia na jej korzyść. Szczerze mówiąc, polecam jednak klasyczne przygotowywanie herbat, ziół oraz yerba mate. Ale jeżeli goni was czas, nic się nie stanie jeżeli raz dziennie wypijecie ten rodzaj herbaty.

Lista dostępnych smaków i wariantów napojów, które możemy uzyskać z kapsułek i specjalnego ekspresu- https://www.dolce-gusto.pl/flavours

Dodaj komentarz