4 marca 2024
skóra głowy

źródło: http://www.vitalab.pl

Łupież jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i irytujących ze wszystkich chorób skóry. Białe kawałki złuszczonej skóry na ciemnych włosach doprowadzają do szewskiej pasji. Walka z tą przypadłością powinna rozpoczynać się nie tyle od kosmetyków, co od zmian w odżywianiu. Niemniej jednak, dobre szampony przeciwłupieżowe w połączeniu z naturalnymi metodami, które za chwilę przytoczę bezsprzecznie redukują problem lub pomagają całkowicie się go pozbyć. Ważną wskazówką dla osób cierpiących na tą przypadłość jest ta, by początkowo rozróżnić ją od grzybicy skóry głowy. Ta objawia się podobnie, ale nie identycznie. Powstało wiele farmaceutyków świetnie radzących sobie z łupieżem przez pewien czas. Jednak zbyt krótka profilaktyka zawodzi i skutkuje nawracaniem problemu.

  1. Ocet polecały już nasze babcie. Polewamy głowę mieszanką ciepłej wody i octu i nie suszymy głowy od razu. Ten stary jak świat produkt działa jak żaden inny na niemal każdy łupież niezależnie od typu

ocet
źródło:https://pixabay.com/pl/
  1. Delikatne mycie głowy poprzez masaż. To najlepsze co możemy zrobić dla skóry głowy. Czy twarz też myjecie z całej siły mechanicznymi ruchami ?

spa
źródło:https://pixabay.com/pl/
  1. Oliwa z oliwek, to kolejny stary sposób na walkę z łupieżem. Mówi się ogień zwalczaj ogniem. Tak samo tłustą skórę głowy zwalczamy tłuszczem.

oliwki
źródło: https://pixabay.com/pl/
  1. To samo tyczy się jajka. Robimy mały kogel mogel i nakładamy na głowę. To prosty sposób na tłuste włosy.

wytłaczanka
źródło: https://pixabay.com/pl/

Dodaj komentarz